Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

Prieiga prie tinklo galinių objektų

Pateikiamas galimų paslaugos teikimo taškų sąrašas.

Standartiniai techniniai parametrai prieigos prie tinklo galinių objektų paslaugai*:

Nr. Parametras Reikšmė  
1. Duomenų perdavimo sparta iki 300 Mb/s arba iki 1Gb/s  
2. Gaišties laikas Vidutiniškai 10 ms viena kryptimi  
3. Prarasti paketai Ne daugiau 0,1%  
4. Prieigos technologija Ethernet, GPON  
5. Prieigos prievadas 10/100/1000 Base-T (RJ45), 100 Base-FX, 1000 Base-X  
6. Paketo dydis Iki 1600  
7. Darbo režimai Prieigos prievadas automatiškai nustato susijungimo greitį ir Half/Full-Duplex darbo režimą  
8. Paslaugos pateikiamumas 95 %  
9. Reakcijos į gedimus laikas 2 val.*  
10. Maksimalus paslaugos teikimo atkūrimo laikotarpis 24 val.*  
11. Planinių tinklo darbų trukmė Iki 12 val. per mėnesį  
12. Paskirtis Paslauga skirta teikti paslaugą vienam galutiniam klientui aptarnauti ir negali būti naudojama ryšio tarp operatoriaus tinklo mazgų organizavimui.
Paslaugų naudojimo paskirtis ir techniniai parametrai turi atitikti šiose valstybės pagalbos schemose nustatytus reikalavimus:
183/2009 – Lietuva, SA.34166, SA.36132, SA.46372 ir SA.49614.
 
13. Paslaugos teikimo taškai Paslauga teikiama savivaldybės ribose, išskyrus Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Vilniaus savivaldybes kur paslauga teikiama tarp miesto ir rajono savivaldybių.
Paslauga yra teikiama į tinklo galinius objektus, kurių sąrašas yra viešai skelbiamas Įstaigos tinklalapyje www.placiajuostis.lt ir kuriuose yra techninės galimybės teikti paslaugą.
Galinių objektų sąrašas sudaromas** įtraukiant visus Įstaigos valdomo tinklo pasyvius elementus (movas, kabelio atsargas, kabelines linijas), išskyrus tinklo elementus, esančius savivaldybių centrų teritorijose***.
Paslauga iš tinklo elementų (movų, kabelio atsargų, kabelinių linijų) negali būti teikiama į statinį, jei tame statinyje yra Įstaigos valdomas šviesolaidinio tinklo įvadas ir yra techninės galimybės suteikti kitas Įstaigos teikiamas ryšio paslaugas***.
 

* Įstaigos darbo metu.
** Įstaiga kasmet sudaro ir atnaujina galinių objektų sąrašą. Kasmet atnaujinant galinių objektų sąrašą, į jį įrašyti galiniai objektai nėra išbraukiami, jeigu galiniame objekte po to, kai jis buvo įrašytas į galinių objektų sąrašą, Įstaigos paslaugomis pradėjo naudotis vienas ar daugiau operatorių. Galinių objektų sąrašą ne vėliau kaip kiekvienų kalendorinių metų birželio mėnesio paskutinę darbo dieną kartu su galiniuose objektuose teikiamų paslaugų techniniais parametrais tvirtina paslaugų teikėjo vadovas ar jo įgaliotas asmuo. Patvirtintas galinių objektų sąrašas įsigalioja jį paskelbus Įstaigos interneto svetainėje.
*** Apribojimas netaikomas projektų „Plačiajuosčio ryšio infrastruktūros plėtra kaimo vietovėse“ (PRIP-1) ir „Parama plačiajuosčio ryšio infrastruktūrai (II etapas)“ (PRIP-2) įgyvendinimo metu įrengtiems tinklo elementams.