Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

Papildomos projekto viešosios konsultacijos

Siekiant tinkamai įgyvendinti Lietuvos naujos kartos interneto prieigos infrastruktūros plėtros investicijų projektą, 2016 m. gruodžio mėn. buvo atlikta plačiajuosčio ryšio (tiek fiksuotojo, tiek belaidžio) rinkos dalyvių bei valstybės institucijų apklausa apie šiuo metu Lietuvoje jau egzistuojančią naujos kartos prieigos infrastruktūrą ir per artimiausius 3 metus planuojamą sukurti naujos kartos prieigos infrastruktūrą, leidžiančią užtikrinti galutiniams vartotojams 30 Mb/s ir didesnį interneto greitį. Surinktų duomenų pagrindu buvo suformuotas skaitmeninis Lietuvos naujos kartos prieigos tinklo infrastruktūros žemėlapis, kuris buvo viešai pristatytas 2017 m. sausio 23 d. ir iki šiol yra viešai prieinamas čia.
Remiantis suformuotu ir su suinteresuotomis pusėmis suderintu Lietuvos naujos kartos prieigos tinklo infrastruktūros žemėlapiu, buvo identifikuotos „baltosios dėmes“, t. y. teritorijos, kurių gyventojai neturi ir per artimiausius 3 metus neturės galimybės naudotis 30 Mb/s ir didesniu interneto greičiu. Atsižvelgiant į tai, 2017 m. vasario – balandžio mėn., bendradarbiaujant su fiksuotojo ir judriojo ryšio operatoriais, buvo modeliuojamas „baltųjų dėmių“ padengimas naujos kartos ryšio infrastruktūra, t. y. buvo sprendžiama, kur ir kokią judriojo ir fiksuotojo ryšio infrastruktūrą reikia vystyti, siekiant užtikrinti gyventojams naujos kartos ryšio prieigos galimybes.
Siekdami supažindinti visas suinteresuotas šalis su planuojama įrengti judriojo ir fiksuotojo ryšio infrastruktūra, skirta padengti „baltąsias dėmes“, yra parengtas Lietuvos naujos kartos prieigos tinklo infrastruktūros žemėlapis, kurį nuo 2017 m. balandžio 24 d. galite rasti čia.
Maloniai prašome Jūsų susipažinti su pateiktu žemėlapiu ir, esant poreikiui, iki 2017 m. gegužės 9 d. el. paštu adresu [email protected] pateikti žemėlapio patikslinimui reikalingus duomenis.

Viešosioms konsultacijoms pateikiamas Lietuvos naujos kartos prieigos tinklo infrastruktūros žemėlapis

Planuojamos infrastruktūros žemėlapiai apskritimis:
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus

Viešosios konsultacijos baigtos 2017 m. gegužės 9 d. Dėkojame operatoriams už pateiktas pastabas ir pasiūlymus.