Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

Numatoma RAIN-2 plėtra

Įgyvendinant projektą „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN plėtra“ (RAIN-2) suformuotas 4915 kilometrų ilgio šviesolaidinių kabelinių linijų tinklas, prie kurio prijungtos 775 kaimiškųjų vietovių gyvenvietės, 1485 operatorių mazgai, 567 mokymo įstaigos, 517 bibliotekos ir 331 viešasis interneto centras.
Įpusėjus suplanuotus darbus, išaiškėjo, kad projekto RAIN-2 apimtys nepakankamos, kad patenkintų šalies poreikius, todėl nuspręsta padidinti jo apimtis ir nutiesti dar apie 1000 km šviesolaidinių linijų ir prijungti dar apie 180 gyvenviečių bei įrengti papildomų prisijungimo prie tinklo taškų.
 
Planuojamų prijungti gyvenviečių sąrašas pateikiamas čia. Infrastruktūra bus kuriama ten, kur jos nėra ar artimiausiu metu neplanuojama jos sukurti. Planuojamų prijungti objektų sąrašas pateikiamas čia.
 
Papildomas planuojamų prijungti gyvenviečių sąrašas pateikiamas čia. Infrastruktūra bus kuriama ten, kur jos nėra ar artimiausiu metu neplanuojama jos sukurti. Papildomai planuojamų prijungti objektų sąrašas pateikiamas čia.
 
Prijungus papildomus objektus prie plačiajuosčio ryšio tinklų, ryšio operatoriai galėtų prijungti esamą savo prieigos infrastruktūrą ar kurti naują ir teikti plačiajuosčio ryšio paslaugas kaimiškosiose vietovėse, kurios nebuvo įtrauktos į projekto RAIN-2 apimtis rengiant minėtąjį projektą. Taip būtų sudarytos galimybės naudotis plačiajuosčio ryšio paslaugomis didesniame kiekyje kaimiškųjų vietovių gyvenviečių bei geresnės galimybės ryšio operatoriams pasinaudoti projektų RAIN-1 ir RAIN-2 įgyvendinimo metu sukurta infrastruktūra ir teikti plačiajuosčio ryšio paslaugas kaimiškosiose vietovėse.
Susumavus tai, kas jau atlikta ir kas dar bus papildomai padaryta įgyvendinant RAIN-2 praplėtimą, iš viso projekto įgyvendinimo metu Lietuvą išraizgys ne mažiau kaip 5900 km šviesolaidinių linijų, o plačiajuostis ryšys pasieks apie 950 gyvenviečių.