Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

Numatoma PRIP plėtra

Viešosios konsultacijos dėl plačiajuosčio ryšio infrastruktūros plėtros
Siekiant prisidėti prie Lietuvos informacinės visuomenės plėtros 2014–2020 metų programoje „Lietuvos Respublikos skaitmeninė darbotvarkė“ ir prie ES ir nacionaliniuose strateginiuose dokumentuose nustatytų plačiajuosčio ryšio plėtros tikslų ir uždavinių įgyvendinimo, taip pat siekiant sudaryti sąlygas, kad iki 2020 m. būtų užtikrinamas 30 Mbps ir didesnės spartos plačiajuosčio ryšio prieinamumas visiems Lietuvos namų ūkiams, planuojama įgyvendinti projektą „Parama plačiajuosčio ryšio infrastruktūrai (II etapas)“ (toliau – projektas PRIP-2). Projekto PRIP-2 įgyvendinimo metu bus įrengta apie 340 km plačiajuosčio ryšio linijų, jų prieigos terminaliniai mazgai ir kita įranga, reikalinga pasiekti apie 400 žemės ūkio sektoriaus objektų.
Sukūrus PRIP-2 plačiajuosčio ryšio infrastruktūrą, bus teikiama atvira didmeninė prieiga e. ryšių operatoriams, kurie galės prijungti savo prieigos infrastruktūrą (t. y. „paskutinės mylios“ tinklo segmentą) ir teikti naujos kartos prieigos ryšio paslaugas galutiniams vartotojams. Veiklos srities įgyvendinimo metu sukurta infrastruktūra paskatins e. ryšių operatorius investuoti į „paskutinę mylią“ vietovėse, kurios iki tol rinkos dalyviams buvo ekonomiškai nepatrauklios.
Infrastruktūra bus kuriama ten, kur jos nėra ar artimiausiu metu neplanuojama jos sukurti. Planuojamų prijungti gyvenviečių ir objektų sąrašas pateikiamas čia.
Prijungus papildomus objektus prie plačiajuosčio ryšio tinklų, ryšio operatoriai galės prijungti esamą savo prieigos infrastruktūrą ar kurti naują ir teikti plačiajuosčio ryšio paslaugas kaimiškosiose vietovėse. VšĮ „Plačiajuostis internetas“ teiks didmenines plačiajuosčio ryšio paslaugas ryšio operatoriams, kurie savo ruožtu plačiajuosčio ryšio paslaugas teiks galutiniams vartotojams. VšĮ „Plačiajuostis internetas“ paslaugų galutiniams ryšio vartotojams neteiks. Paslaugos teikiamos pagal Susisiekimo ministro įsakymu nustatytus tarifus.