Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

Viešoji įstaiga „Plačiajuostis internetas“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kauno kolegija

2023 m. kovo 17 d. viešojoje įstaigoje „Plačiajuostis internetas“ įvykusio susitikimo su Kauno kolegijos atstovais metu buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės siekiant skatinti mokslo žinių ir technologijų sklaidą. 

Įstaigos direktoriaus Gyčio Liaugmino ir kolegijos direktoriaus Pauliaus Baltrušaičio pasirašytoje bendradarbiavimo sutartyje šalys sutarė neatlygintinai bendradarbiauti rengiant naujas formalaus mokymo bei neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programas, vykdant tarptautinius projektus, organizuojant mokslo (meno) taikomuosius tyrimus, kultūrinius ir edukacinius renginius, vykdant eksperimentinę veiklą, kurie skirti naujoms technologijoms ir gamybos metodams kurti, stiprinti specialistų profesinius ryšius, analizuoti rinką ir skatinti verslo plėtrą, ugdyti studentų praktinius įgūdžius, skleisti naujas idėjas.
 
Viešoji įstaiga „Plačiajuostis internetas“, įgyvendinanti tarptautinio pripažinimo sulaukusius plačiajuosčio ryšio plėtros projektus, priimdama studentus praktikai ir įtraukdama naujus specialistus į jos veiklą perteikia sukauptas praktines žinias apie plačiajuosčio ryšio tinklų kūrimą, panaudojamumą, bei vystymo galimybes. Anot įstaigos direktoriaus G. Liaugmino, šviesolaidinių tinklų plėtra yra prioritetinė sritis ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, todėl ryšio tinklų specialistų poreikis sparčiai augs. 
 
Susitikimo metu buvo aptarti kiekvienai šaliai aktualūs uždaviniai. Kauno kolegijos doc. dr. Rimantas Plėštys supažindino dalyvius su formalaus mokymo bei neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programomis bei pasidalino pastebėjimais dėl GPON ir NG-PON2 technologijų galimybių, problemų ir potencialių pavojų. Įstaigos Tinklo technologijų ir plėtros tarnybos vadovas Donatas Bernatonis pristatė įstaigos tinklo struktūrą, jos plėtros principus, pasidalino praktinėmis GPON technologijos panaudojimo tinkle įžvalgomis. Tinklo valdymo tarnybos vadovė Jolanta Kavaliūnaitė apibūdino įstaigos tinklo valdymo specifiką, keliamus reikalavimus darbuotojams bei galimybes studentų praktikai. Buvo sudaryta galimybė nuotoliniu būdu stebėti susitikimo eigą abiejų įstaigų darbuotojams bei kolegijos studentams.
 
Šalių bendradarbiavimas, tarpusavio pagalba ir socialinė partnerystė padės lengviau pasiekti visuomenei naudingus tikslus, skatins mokslo žinių ir technologijų sklaidos procesus, inovacijų kultūrą, mokslo ir verslo ryšius. 
 
Skaitmeninės atskirties mažinimas užtikrins spartesnį modernios visuomenės vystymąsi, kadangi vis daugiau gyvenimo sričių yra perkeliama į virtualią erdvę – autonominis transportas, robotizacija, nuotolinis darbas bei mokymasis ir t.t., kurioms yra būtinas spartus švieolaidinis ryšys. Tikimasi, kad viešosios įstaigos „Plačiajuostis internetas“ bei Kauno kolegijos bendradarbiavimas ir jaunųjų specialistų įtraukimas įkvėps vystyti naujas idėjas bei suteiks impulsą inovacijoms plačiajuosčio ryšio srityje.