Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

ŠVIESOLAIDIS PASIEKS IR NERINGĄ

Visoje Lietuvoje įgyvendinamas projektas „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN plėtra“ (RAIN-2) pasiekė ir Neringą. Vykdant projektą RAIN-2 šviesolaidinės kabelinės linijos bus nutiestos į Neringos miesto savivaldybės gyvenvietes ir Smiltynę.
 
Kuršių Nerijoje linijos pradėtos kloti 2011 m. vasario 4 d., šiuo metu jau sujungtos Juodkrantės - Pervalkos - Preilos gyvenvietės, toliau klojamos linijos Nida - Preila, Juodkrantė - Smiltynė. Taip pat jau pradėti pasiruošimo darbai siekiant nutiesti šviesolaidinį kabelį iš Klaipėdos į Neringą Kuršių marių dugnu. Šiems darbams atlikti prieš Alksnynės postą jau pradėta rengti gręžimo aikštelė ir laikinas privažiavimo kelias sunkiajam transportui privažiuoti iki jos. Klaipėdos pusėje jau pradėti apsauginio vamzdžio, kurio ilgis bus apie 1600 metrų, o bendras svoris viršys 20 tonų, montavimo darbai. Kabelio paklojimui Kuršių marių dugnu darbams bus reikalinga galinga gręžimo technika, galinti pragręžti iki 2500m atstumą. Gręžinys iš Klaipėdos į Neringą po Kuršių marių dugnu bus vienas iš ilgiausių Europoje. Jo ilgis sieks apie 1600 metrų. Šviesolaidinio kabelio klojimo darbus Klaipėdos ir Tauragės apskrityse atlieka UAB „Edrija“.