Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

ŠVIESOLAIDINIS KABELIS PASIEKĖ KURŠIŲ NERIJĄ

Baigtas vienas technologiškai sudėtingiausių projekto „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN plėtra” (toliau RAIN-2) etapų – šviesolaidinio kabelio tiesimas iš Klaipėdos į Neringą Kuršių marių dugnu.
 
Kaip ir buvo planuota, Kuršių marių dugne, 40 m žemiau vandens lygio buvo padarytas 1,6 km ilgio gręžinys, į kurį įleistas šviesolaidinis kabelis. Tai vienas ilgiausių vientisų uždarų perėjimų Baltijos šalyse.

„Gręžimo darbai užtruko mėnesį. Tai šiek tiek daugiau nei buvo planuota, nes kelis kartus susidūrėme su netinkamu gruntu: išgręžę 800 metrų, atsirėmėme į akmenų sangrūdą, kuriai pragręžti sugaišome 3 dienas, paskui, dėl tam tikrų grunto ypatybių ties Klaipėda, turėjome 700 m grįžti atgal ir iš naujo gręžti, taigi vėl sugaišome laiko. Tačiau džiaugiamės, kad pavyko įveikti visas kliūtis ir gręžinį sėkmingai baigėme. Paties kabelio nutiesimas gręžiniu vyko sklandžiai ir užtruko tik parą laiko“, – sako Steponas Ruikis, UAB „Edrija“, vykdančios projekto RAIN-2 šviesolaidinių kabelinių linijų statybos darbus Klaipėdos ir Tauragės apskrityse, projekto vadovas.

Iki birželio pabaigos UAB „Edrija“ planuoja sutvarkyti statybų aikštelę prieš Alksnynės postą Neringoje, bei išmontuoti laikiną privažiavimo kelią (atstatant reljefą į pradinę padėtį), kuris buvo naudojamas sunkiajam statybų transportui privažiuoti.
 
Kaip teigia S. Ruikis, vykdant statybos darbus, buvo atsižvelgta į regiono specifiką ir taikytos gamtą tausojančios betranšėjės technologijos, kurių poveikis aplinkai minimalus.
 
„Norėtume padėkoti UAB „Edrija“ kolektyvui už kokybiškai atliktus darbus bei operatyvumą šalinant nesklandumus. Džiaugiamės bendradarbiaudami su profesionaliu ir patikimu rangovu“, – dėkojo RAIN-2 projekto koordinatorius V. Tvaronavičius.
 
Pagal RAIN-2 projekto planą Neringos savivaldybėje jau nutiesta apie 70 km šviesolaidinių kabelinių linijų bei įrengti beveik visi iš 45 suprojektuotų prisijungimo prie tinklo taškai. Šiuos darbus planuojama baigti per liepos mėnesį. Projektas vykdomas bendradarbiaujant su Neringos savivaldybe ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija.