Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

SVEIKINAME VYTAUTĄ

Sveikiname Vytautą Tvaronavičių, kuris sėkmingai apsigynė disertaciją Vilniaus Gedimino technikos universiteto Ekonomikos mokslo krypties taryboje ir įgijo Ekonomikos mokslų daktaro laipsnį. Jo disertacijos tema – „Inovacijų ir materialiųjų investicijų poveikis šalies ekonominiam augimui: Lietuva Europos Sąjungos šalių kontekste“.
 
„Didžiuojamės, jog mūsų įmonėje dirba tokie atkaklūs, darbštūs, tikri savo srities profesionalai, turintys ryžto ir energijos gilinti savo žinias ir mokslinėje veikloje. Mano įsitikinimu, akademinė veikla išplečia akiratį bei padeda suvokti platesnį problemos kontekstą. Dirbdamas su Vytautu ne vienerius metus, mačiau kaip jis augo kaip specialistas, kaip žinių troškimas skatino jį tobulėti ir siekti užsibrėžto tikslo“, – džiaugėsi Romualdas Degutis, VšĮ „Plačiajuostis internetas direktoriaus pavaduotojas.
 
Svarbiausi V. Tvaronavičiaus mokslinio darbo akcentai – inovatyvumo ir materialiųjų investicijų sąryšis ir jų įtaka atskirų ūkio sektorių augimui.
 
„Mano mokslinio darbo tema pakankamai glaudžiai siejasi su darbu. Rengdamas disertaciją galėjau susikoncentruoti ir giliau išanalizuoti tai, su kuo susiduriu kasdien. Ketveri mokslinio darbo metai praleisti nagrinėjant inovacijų ir investicijų sąryšį padėjo perprasti ir valdyti tokius didžiulių investicijų reikalaujančius projektus kaip RAIN ir RAIN-2“, – sakė Vytautas Tvaronavičius, VšĮ „Plačiajuostis internetas“ technologijų ir plėtros vadovas bei RAIN-2 projekto koordinatorius.
 
V. Tvaronavičiaus tyrimų objektas – Europos Sąjungos narių šalių inovatyvumas, materialiosios investicijos atskiruose sektoriuose ir jų tarpusavio sąryšis; ES narių šalių inovatyvumo ir materialiųjų investicijų poveikis ekonominiam augimui atskiruose ūkio sektoriuose. Darbe siekiama įvertinti šiuolaikinius požiūrius į inovacijas ir materialiąsias investicijas, kaip į heterogeninę ekonomikos augimo varomąją jėgą ir jos poveikį ekonomikos ir atskirų jos sektorių augimui Lietuvoje. Dėsningumai vertinami Europos Sąjungos šalių kontekste.
 
Daktaro disertacijos santrauką galima peržiūrėti Vilniaus Gedimino technikos universiteto leidyklos "Technika" internetiniame puslapyje: http://dspace.vgtu.lt/handle/1/937