Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

Su pasauline informacinių technologijų plėtros diena!

Spalio 24-oji – pasaulinė informacinių technologijų plėtros diena. Daugeliui iš mūsų kompiuteris ir internetas jau tapo neatsiejama kasdienybės dalimi, tačiau verta trumpam atsigręžti atgal ir įvertinti bei pasidžiaugti kartu pasiekta pažanga. Remiantis Statistikos departamento duomenimis, per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje gerokai pasikeitė ne tik kompiuterio ir interneto vartotojų skaičius, bet ir pagrindiniai šių priemonių naudojimo tikslai.
Nors 2004 m. namų ūkiai, turintys nuosavą kompiuterį, nesudarė nė trečdalio šalies namų ūkių, tačiau 2014 m. metų pradžioje šis rodiklis jau buvo paaugęs daugiau nei dvigubai ir sudarė beveik 66%. Dar įspūdingiau keitėsi namų ūkių, turinčių interneto prieigą, skaičius – čia augimas sudaro net 5,5 kartus, t. y. nuo 11,6 proc. 2004 m. pabaigoje iki beveik 65 proc. 2014 m. pradžioje.

Įdomu, kad vos prieš septynerius metus lietuviams pagrindinės interneto funkcijos buvo ryšių palaikymas ir bendravimas elektroniniais laiškais, kai tuo tarpu paskutiniųjų metų duomenimis į pirmąją vietą pakilo naujienų sekimas elektroniniuose portaluose, žurnaluose ir kt. informavimo priemonėse. Taip pat ženkliai išaugo virtualaus bendravimo, elektroninės bankininkystės ir įvairaus pobūdžio informacijos paieškų populiarumas.

Keičiasi ir informacinių technologijų naudotojų pasiskirstymas pagal amžių. Nors aktyviausiais naudotojais išlieka jaunimas, bet galima pasidžiaugti, kad per pastarąjį penkmetį daugiau nei dvigubai padaugėjo ir internetu besinaudojančių vyresniojo amžiaus (65-74 m.) asmenų. Tiesa, galima daryti prielaidą, kad tam įtakos turėjo ir tokie projektai, kaip „Bibliotekos pažangai“ bei „Lietuvos e. piliečio kompiuterinio raštingumo pradmenys“.

Prie informacinių technologijų plėtros aktyviai prisideda ir viešoji įstaiga „Plačiajuostis internetas“. Džiaugiamės, galėdami savo klientams pasiūlyti aukštos kokybės ryšio paslaugas, ko pasekoje galutinius vartotojus pasiekia ne tik spartesnis interneto ryšys, bet ir skaitmeninė televizija bei vis didesnėje šalies teritorijoje pasiekiamas mobilusis internetas.