Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

SAUGUMO SISTEMŲ PRAPLĖTIMAS

2014 m. vasara viešojoje įstaigoje „Plačiajuostis internetas“ – tinklo įrangos ir duomenų saugumą užtikrinančių priemonių diegimo metas. Vadovaujantis 2014 m. gegužės 6 d. pasirašyta paslaugų teikimo sutartimi su UAB „Alna Intelligence“, sėkmingai baigiamas pirmasis sutarties įgyvendinimo etapas, kurio metu
  • išplėstos tinklo valdymo ir stebėjimo sistemos,
  • padidinti duomenų centro serverių resursai ir programinės įrangos licencijos,
  • įdiegta pagrindinio duomenų centro dujinio gesinimo sistema.

Vienas svarbiausiųjų konkurso nugalėtojai keliamų tikslų – paruošti uždaras, saugias patalpas, atitinkančias šiuos reikalavimus:
  • Patalpose esančios techninės įrangos sustiprinta apsauga nuo neigiamų aplinkos poveikių
  • Patalpose laikomos įrangos tinkamos techninės eksploatacijos sąlygos bei specialūs reikalavimai elektros maitinimui
  • Įrangos eksploatavimui palaikomos tinkamos patalpų mikroklimato sąlygos.

 „Sudėtingiausia šio etapo dalimi išskirčiau dujinės priešgaisrinės sistemos diegimą. Suprantama, darbus atliko savo srities ekspertai, bet tokiuose darbuose visada reikalingas ne tik kruopštus išankstinis pasirengimas, bet ir sisteminga priežiūra viso diegimo proceso metu“, - teigia VšĮ „Plačiajuostis internetas“ technologijų ir plėtros vadovas Dr. Vytautas Tvaronavičius.

„Mums labai smagu, kad galime pasidalinti savo ilgamete patirtimi ir prisidėti prie sėkmingo VšĮ „Plačiajuostis internetas“ darbo. Neabejojame, kad sudiegtos naujos tinklo saugumo užtikrinimo priemonės ir tinklo įranga užtikrins tolimesnę ir ilgalaikę projekto sėkmę“, – džiaugiasi UAB „Alna Intelligence“ pardavimų ir paslaugų direktorius Ramūnas Bilinskas.

Antruoju sutarties įgyvendinimo etapu bus diegiama vaizdo kamerų sistema, kurios dėka bus ženkliai pagerintas svarbiausiųjų įrangos talpinimo objektų monitoringas ir palengvinta saugumo užtikrinimo kontrolė. Planuojama įrengti 450 vaizdo kamerų visoje Lietuvoje esančiose įrangos saugojimo bei eksploatavimo patalpose. Taip pat šiame etape bus įdiegtos specialios ugniasienės, elektroninio pašto apsaugos įranga bei įrangos inventorizavimo ir kontrolės sistema.

Planuojama darbų pabaiga – 2014 m. rugsėjis. Sutartį bendrai finansuoja Europos Sąjunga ir Lietuvos Respublika.