Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

RIETAVE – NE TIK PIRMOJI TELEFONO LINIJA

Rietave paminėtos pirmosios Lietuvoje nutiestos telefono linijos 130 -osios metinės. Simboliškai sutapo, kad šis miestelis tapo pirmuoju, kuriame prie RAIN-2 tinklo prijungta daugiausia vaizdo kamerų, stebinčių sankryžas, aikštę, Oginskio dvaro parką ir kitas, svarbiausias erdves.
 
Rietavo savivaldybėje įrengto vaizdo kamerų valdymo centro tikslas – užtikrinti viešąja tvarką.

„Šis nedidelis Lietuvos miestelis tapo gyvu komunikacijos technologijų raidos pavyzdžiu. Vos daugiau nei prieš šimtmetį telefono ryšys buvo didžiausia keistenybė ir naujovė, o šiandien čia, pasitelkus plačiajuostį ryšį, veikia modernus vaizdo kamerų centras. Tikimės, kad išplėtojus plačiajuosčio ryšio RAIN tinklą, juo teikiamos skaitmeninės paslaugos taps prieinamos visiems Lietuvos gyventojams ir jie galės gauti bet kokias jiems reikalingas elektronines paslaugas, bet kurioje Lietuvos vietovėje“, – sakė Gytis Liaugminas, VšĮ „Plačiajuostis internetas“ direktorius.

130-ųjų telefonizacijos sukaktuvių proga Rietave vykusioje konferencijoje taip pat buvo apdovanoti labiausiai nusipelnę ryšių sistemos darbuotojai ir veteranai – jiems buvo įteiktos Susisiekimo ministro padėkos. „Didžiuojamės, kad šias padėkas gavo ir VšĮ „Plačiajuostis internetas“ specialistai Vladimiras Babachinas ir Stanislovas Jonušas. Sukauptą ilgametę patirtį ir žinias jie sėkmingai taiko prisidėdami prie didžiausio Lietuvoje pagal geografinę aprėptį informacinių technologijų projekto RAIN-2 įgyvendinimo. Džiaugiamės, turėdami tokius atsakingus, darbščius ir puikius ryšių srities specialistas“, – pridūrė G. Liaugminas.

Pirmoji Lietuvoje telefono linija Rietavas–Plungė–Kretinga 1882 m. rudenį buvo nutiesta tarp kunigaikščio Bogdano Oginskio ir grafų Tiškevičiaus bei Zubovo dvarų, vėliau linija buvo pratęsta iki Palangos, jos ilgis buvo daugiau nei 54 km. Telefoną išrado Aleksandras Belas 1876 m., tad pirmoji telefono linija Lietuvoje buvo įrengta tepraėjus šešeriems metams nuo jo išradimo. Ši data yra laikoma Lietuvos telefonizavimo pradžia.