Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

RAIN – TARP 12 GERIAUSIŲ ES PROJEKTŲ

Projektas „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN plėtra” (toliau RAIN-2) – vienas iš 12-os gerosios praktikos pavyzdžių, pristatytų Europos Komisijos užsakymu parengtame vadove „Guide to broadband investment“ („Plačiajuosčio ryšio projektų įgyvendinimo vadovas“, 2011 m.). Visi 12 projektų įgyvendinti plačiajuosčio ryšio infrastruktūros plėtros srityje.
„Guide to broadband investment“ vadovas skirtas Europos Sąjungos (ES) šalims, kurios planuoja įgyvendinti plačiajuosčio ryšio projektus. Vadove analizuojami 3 Italijos, 2 Švedijos, 2 Prancūzijos, po vieną Danijos, Didžiosios Britanijos, Nyderlandų, Suomijos ir Lietuvos projektą. Apžvelgiami projektų investiciniai ir valdymo modeliai, problemos bei gauti rezultatai. Tikimasi, kad įžvalgos, pateiktos iš 12 geriausių projektų, bus puikus informacijos ir patirties šaltinis, kuris padės ES narėms parengti ir įgyvendinti kokybiškus, ES tikslus atitinkančius ir efektyvius projektus.
 
„Guide to broadband investment“ vadovą (anglų kalba) galima rasti Europos Komisijos tinklapyje: http://ec.europa.eu/regional_policy/newsroom/detail.cfm?LAN=EN&id=158&lang=en.


Pav. Nr.1: 12 ES projektų – gerosios praktikos pavyzdžiai

„Labai malonu, kad mūsų pastangos ir darbas kuriant ir įgyvendinant RAIN-2 projektą sulaukė Europos Komisijos pripažinimo ir įvertinimo. Didžiuojamės, jog kol kas vieninteliai iš Baltijos šalių įgyvendinome tokio masto projektą“, – džiaugėsi RAIN-2 projekto koordinatorius Vytautas Tvaronavičius
 
Tolygiai išplėtota pažangi elektroninė infrastruktūra yra būtina prielaida, kad ES šalių gyventojai galėtų naudotis informacinėmis ir ryšių technologijomis bei gausiais elektroninio turinio ištekliais, o verslas – sėkmingai plėtotų veiklą ir didintų konkurencingumą. Europos Komisija ypač pabrėžia svarbą vystyti plačiajuosčio ryšio infrastruktūrą vietovėse ir regionuose, nutolusiuose nuo šalių didžiųjų miestų.
 
Lietuvoje įgyvendinamo RAIN-2 projekto tikslas – sudaryti galimybę gyventojams, valstybės ir vietos savivaldos institucijoms bei verslo organizacijoms šalies kaimiškųjų vietovių teritorijose naudotis plačiajuosčio ryšio paslaugomis. Tokiu būdu siekiama išspręsti skaitmeninės atskirties tarp didžiųjų miestų ir kaimiškųjų vietovių problemą bei paspartinti žinių ir informacinės visuomenės vystymąsi Lietuvoje.
 
„Plėtodami RAIN projektą nuo 2005 metų, sukaupėme nemažai patirties, toliau tobulėjame mokydamiesi iš savo klaidų, pastebime naujas galimybes bei projekto plėtros poreikį. Sėkmingai įgyvendinome pirmąjį projektą "Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuostis tinklas RAIN“, įpusėjome antrąjį – „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN plėtra“ (RAIN-2) ir kuriame ambicingus planus ateičiai“, – pridūrė V. Tvaronavičius.
 
 
Įgyvendinus RAIN ir RAIN-2 projektus, gyventojai ir organizacijos turės galimybę naudotis plačiajuosčio ryšio paslaugomis 98-iuose procentuose šalies kaimiškųjų vietovių.