Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

RAIN PATIRTIS – SLOVAKAMS

Kovo 20-21 d. viešojoje įstaigoje „Plačiajuostis internetas“ lankėsi delegacija iš Slovakijos. Slovakijos Respublikos Vyriausybės ir Nacionalinės ryšių ir elektroninių paslaugų agentūros (NASES) atstovai domėjosi įvairiais RAIN projekto įgyvendinimo klausimais: nuo paraiškos parengimo iki pritaikytų organizacinių, teisinių ir techninių sprendimų.
 
RAIN projekto rengimo bei praktiniais įgyvendinimo aspektais dalinosi ne tik viešosios įstaigos „Plačiajuostis internetas“ komanda, bet ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos bei Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) atstovai. Svečiai taip pat apsilankė ir apžiūrėjo Nemėžyje ir Rudaminoje įrengtus RAIN tinklo mazgus.
 
„Slovakai ruošiasi įgyvendinti plačiajuosčio interneto plėtros projektą, kuris atkartoja RAIN projekto modelį, kitaip tariant, slovakų projektas bus pirmasis RAIN projekto, kaip pavyzdinio modelio, praktinio pritaikymo pavyzdys Europoje. Galime tik pasidžiaugti, kad mūsų projektas yra vertinamas europiniu mastu. Akivaizdu, kad esame įgiję plačiajuosčio ryšio plėtros ekspertų vardą ir savo patirtimi bei žiniomis galime pagelbėti įgyvendinant panašius projektus“, – džiaugėsi Gediminas Šečkus, VšĮ „Plačiajuostis internetas“ teisininkas ir RAIN-2 projekto ekspertas-specialistas.

Slovakų delegacijos atstovai, pristatydami savo projektą, aiškino, kad šiuo metu jie yra pasiekę pasirengimo stadiją, tačiau yra išsikėlę tikslą iki 2014 m. baigti rengti visus reikiamus dokumentus, gauti patvirtinimus iš Europos Komisijos ir pan., o 2014–2020 m. ES programavimo laikotarpiu  – praktiškai įgyvendinti projektą.

„Projekto metu bus nutiesta apie 4000 km plačiajuosčio ryšio linijų ir prijungtos 667 gyvenvietės, esančios nutolusiose šalies vietovėse. Nors kaimiškųjų gyvenviečių, kuriose nėra išvystyta IT infrastruktūra yra gerokai daugiau, tačiau įvertinus kaštus, gyventojų tankumą ir kitus praktinius aspektus, atrinkta tik dalis jų“, – sakė Ivan Ištvánffy, NASES generalinis direktorius.
 
Kaip pastebėjo Šimon Mičunek, NASES Strategijos ir vystymo skyriaus vadovas, taip pat išlieka aktualus švietėjiškas klausimas: nemaža dalis nutolusių vietovių gyventojų ne tik kad neturi įgūdžių naudotis informacinėmis technologijomis, bet net nesuvokia jų poreikio bei teikiamos naudos ir galimybių.
 
Slovakijos plačiajuosčio ryšio plėtros projekto vertė – apie 200 mln. eurų.