Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

RAIN-2 projekto pergalė Europos plačiajuosčio interneto apdovanojimų konkurse

Vieniems ruduo – derliaus nuėmimo metas, o VšĮ „Plačiajuostis internetas“ – jau atliktų rezultatų skaičiavimo laikotarpis. 
2009 metais pradėtas statyti, „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN plėtra“ (RAIN-2) projektas šių metų rudenį jau yra baigtas. Jis pirmtako projekto metu pastatytą plačiajuosčio ryšio tinklą papildė 5775 kilometrais ir taip išplėtė iki tol buvusią infrastruktūrą. Toks atstumas galėtų būti nuo Vilniaus iki Barselonos ir atgal – o čia, Lietuvoje, tokį kabelių kiekį sutalpino viešoji įstaiga „Plačiajuostis internetas“.
Tačiau įstaiga džiaugiasi ne tik nutiestais kabelių kilometrais, bet ir gyvenviečių skaičiumi, kurios turės galimybes naudotis internetu. Pradedant šį projektą buvo planuojama, kad 98,7% šalies gyventojų turės galimybę naudotis plačiajuosčio ryšio paslaugomis, bus sudaryta konkurencinė aplinka plačiajuosčio ryšio paslaugų teikimui, pagrindiniai žinių centrai kaimiškosiose vietovėse – mokyklos, bibliotekos ir viešojo interneto centrai – bus prijungti prie plačiajuosčio ryšio tinklų.
Projekto statybų eigos metu panaudoti 3422 techninės įrangos komplektai. Pasitelkiant gausų kiekį technologijų, šiuo metu prie tinklo projekto yra prijungtos 982 gyvenvietės, o kiti numatyti tikslai taip pat įgyvendinti sėkmingai. Projekto metu sukurta infrastruktūra pasiekė apie 700 000 gyventojų, o skaičiuojant bendrai su pirmuoju RAIN – apie milijoną gyventojų. Prie šių skaitinių rezultatų prisidėjo ir bendradarbiavimas su operatoriais, kurie naudoja apie 2930 RAIN tinklo paslaugų. Skaičiuojant bendrai abu RAIN projektus, net 51 ryšio operatorius teikia paslaugas savo klientams, pasinaudodami RAIN infrastruktūra (92% visų savivaldybių pasinaudojant RAIN projektų metu sukurtu tinklu paslaugas teikia 3 ir daugiau operatorių, o daugiau kaip 50% – 5 ir daugiau operatorių).
VšĮ „Plačiajuostis internetas“ taip pat pažymi, jog šis RAIN-2 projektas kandidatavo į Europos Komisijos šiemet skelbtą konkursą Europos plačiajuosčio interneto apdovanojimams. Jų tikslas – dalintis patirtimi ir siekti užsibrėžtų tikslų 2020-iesiems: 100% padengimas 30 Mbps ir 50% namų ūkių pasiekiamumas 100 Mbps greičiais.
Džiugi naujiena, kad RAIN-2 projektas tapo vienu iš 5 konkurso nugalėtojų. Tarptautiniai ekspertai projektą įvertino geriausiu „Socialinio ir ekonominio poveikio bei prieinamumo“ nominacijoje. Iš viso konkurse dalyvavo 17 Europos valstybių, o į 5 nominacijas kandidatavo 48 projektai.
Patirties dalijimuisi skirti renginiai ir apdovanojimai vyko Briuselyje. Lietuvos delegaciją sudarė Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, VšĮ „Plačiajuostis internetas“ direktorius Gytis Liaugminas, technologijų ir plėtros vadovas Vytautas Tvaronavičius bei teisininkas Gediminas Šečkus.
Visuomet džiugu, kai darbai yra įvertinami. Tą galima pasakyti ne tik apie pelnytą prizą, tačiau ir apie skaitines nuveiktų darbų išraiškas Lietuvos naudai. Žvelgiant į viešosios įstaigos veiklos dešimtmetį, „Plačiajuosčio interneto“ projektai ženkliai pagerino Lietuvos statistinius interneto naudojimo rodiklius. Lietuvos statistikos departamentas nurodo, kad namų ūkių, turinčių kompiuterį ir plačiajuosčio interneto prieigą skaičius kaimiškosiose vietovėse nuo 2006 m. išaugo daugiau kaip 12 kartų, lyginant su miesto ir kaimo bendru augimu 3,4 karto. Kaimiškosiose vietovėse 2006 m. vos 4,9%  kaimiškųjų vietovių namų ūkių turėjo kompiuterį ir naudojosi plačiajuosčiu ryšiu, šių metų duomenimis jų jau 58,4% (bendrai miestuose ir kaimiškosiose gyvenvietėse nuo 2006 m. buvusių 19,4% pakilo iki 66,1%). Dar vienas faktas – per 10 metų vidutinis interneto greitis Lietuvoje išaugo 45 kartus. To rezultatas – Lietuva pirmoji Europoje ir aštuntoji pasaulyje pagal plačiajuosčio interneto šviesolaidinėmis ryšio linijomis skvarbą.
VšĮ „Plačiajuostis internetas“ džiaugiasi dar vienu nuveiktu ir puikiai įvertintu darbu bei tikisi, kad būsimi projektai taip pat sklandžiai vyks ir ateityje. 
2015-11-17