Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

PRIP PROJEKTO REZULTATAI

Metamas artėjant į pabaigą, VšĮ „Plačiajuostis internetas“ skaičiuoja baigtus darbus. Vienas iš jų – užbaigtas „Plačiajuosčio ryšio infrastruktūros plėtra kaimo vietovėse“ (PRIP) projektas.
Prieš pradedant projektą, buvo numatyti visuomeniniai projekto tikslai:
  • Sudaryti prielaidas kaimiškųjų vietovių viešojo administravimo ir ūkio subjektams bei gyventojams naudotis plačiajuosčiu ryšiu;
  • Pagerinti paslaugų prieinamumą kaimiškųjų vietovių gyventojams ir verslui;
  • Padidinti kaimiškųjų vietovių patrauklumą, verslo konkurencingumą ir darbo lygį aprūpinant spartaus ryšio pasiekiamumu.
Sėkmingam šių tikslų siekimui viešoji įstaiga išskyrė aspektus, kurių dėka buvo įgyvendinti pagrindiniai tikslai. Buvo planuojama suprojektuoti ir nutiesti daugiau kaip 360 kilometrų šviesolaidinių kabelinių linijų, plačiajuosčio ryšio infrastruktūra pasiekti 150 gyvenviečių ir maždaug 400 institucijų bei organizacijų.
Šie numatyti tikslai buvo sėkmingai pasiekti ir netgi viršyti. Skaičiuojant rezultatus skaitine išraiška, šviesolaidinių kabelių linijų nutiesta daugiau nei tikėtasi – 485,749 kilometro, o viso projekto metu prijungti 443 objektai.
Projekto statybos laikotarpiu gauti 176 užsakymai dėl naujų paslaugų į naujai įdiegtus objektus. Didžiausią užsakymų dalį – 157 užsakymus – sudaro ūkininkai, taip pat 4 kaimo turizmo sodybos, 14 žemės ūkio bendrovių ir 1 miškų urėdija. Iš šių gautų užsakymų „Plačiajuostis internetas“ jau įdiegė 122 naujas paslaugas. Efektyvu, jog visuomeniniai tikslai yra siekiami bendradarbiaujant su didmeniniais operatoriais, kurie teikia paslaugas galutiniams vartotojams. Pirmąjį užsakymą „Plačiajuostis internetas“ gavo iš operatoriaus „Kalvanet“, tačiau tai ne vienintelis partneris, su kuo tenka bendradarbiauti. Šio projekto metu dirbama su akcinėmis bendrovėmis „TEO LT“ ir „Lietuvos radijo ir televizijos centras“, uždarosiomis akcinėmis bendrovėmis „Etanetas“, „Kalvanet“, „Magnetukas“, „Ramnet“ bei Valstybės įmone „Infostruktūra“. Vykdyto projekto vertė – 5,9 mln. eurų.
VšĮ „Plačiajuostis internetas“ didžiuojasi užbaigtu projektu ir jau svarsto apie tolimesnes projekto plėtros galimybes – siekiant prisidėti prie Lietuvos informacinės visuomenės plėtros 2014–2020 metų programoje „Lietuvos Respublikos skaitmeninė darbotvarkė“ ir prie ES ir nacionaliniuose strateginiuose dokumentuose nustatytų plačiajuosčio ryšio plėtros tikslų ir uždavinių įgyvendinimo, taip pat siekiant sudaryti sąlygas, kad iki 2020 m. būtų užtikrinamas 30 Mbps ir didesnės spartos plačiajuosčio ryšio prieinamumas visiems Lietuvos namų ūkiams, planuojama įgyvendinti projektą „Parama plačiajuosčio ryšio infrastruktūrai (II etapas)“ (PRIP-2). Projekto PRIP-2 įgyvendinimo metu bus įrengta apie 340 km plačiajuosčio ryšio linijų, jų prieigos terminaliniai mazgai ir kita įranga, reikalinga pasiekti apie 400 žemės ūkio sektoriaus objektų. Sukūrus PRIP-2 plačiajuosčio ryšio infrastruktūrą, bus teikiama atvira didmeninė prieiga e. ryšių operatoriams, kurie galės prijungti savo prieigos infrastruktūrą ir teikti naujos kartos prieigos ryšio paslaugas galutiniams vartotojams.
Viešoji įstaiga yra užsibrėžusi įgyvendinti būsimų projektų išsikeltus tikslus bei toliau sėkmingai bendradarbiauti su esamais ir būsimais partneriais. 

2016-11-10