Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

PRADĖTI GRĘŽINIO Į KURŠIŲ NERIJĄ DARBAI

Penktadienį (balandžio 15 d.) Klaipėdoje pradėti šviesolaidinio kabelio tiesimo iš Klaipėdos į Neringą darbai. Gręžinio darbus stebėjo Lietuvos Respublikos susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, Klaipėdos ir Neringos savivaldybių atstovai bei Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija.
 
Tai yra vienas iš Susisiekimo ministerijos ir VšĮ „Plačiajuostis internetas“ vykdomo projekto „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN plėtra” (toliau RAIN-2) etapų, kurį įgyvendinus šviesolaidinė infrastruktūra pasieks Kuršių neriją.

Šviesolaidinis kabelis nuo Klaipėdos iki Neringos bus klojamas Kuršių marių dugne naudojant uždaro perėjimo technologiją. Jo ilgis sieks apie 1,6 km, apsauginio vamzdžio svoris – apie 20 tonų. Tai bus ne tik ilgiausias Lietuvoje, bet ir vienas ilgiausių vientisų uždarų perėjimų Baltijos šalyse.

„Tai labai sudėtingas projektas, reikalaujantis inovatyvių technologijų, galingos technikos ir itin kvalifikuotų specialistų. Be to, dėl regiono specifikos, ypatingą dėmesį skiriame aplinkos išsaugojimui. Todėl statybos darbai atliekami taikant gamtą tausojančias betranšėjes technologijas. Vamzdis bus klojamas Kuršių marių dugne, 30 metrų žemiau vandens lygio. Toks gylis yra pakankamas, kad nebūtų padaryta žala Kuršių marių ekosistemai“, – teigia UAB „Edrija“, vykdandčios projekto RAIN-2 šviesolaidinių kabelinių linijų statybos darbus Klaipėdos apskrityje, generalinis direktorius Edmondas Dargis.

Projekto vykdytojai taip pat džiaugiasi sklandžiu bendradarbiavimu su Neringos savivaldybe ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija. „Neringos savivaldybė suprasdama projekto reikšmę ir naudą, dėjo visas pastangas, kad projektas būtų kuo skubiau suderintas ir prasidėtų rangos darbai. Tikimės, jog šviesolaidinio kabelio klojimo darbai bus baigti iki turizmo sezono pradžios“, – akcentuoja RAIN-2 projekto vadovas Gytis Liaugminas.
 
Projektui RAIN-2 įgyvendinti skirtas 173 mln. Lt finansavimas iš 2007-2013 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų.