Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

PIRMIEJI KILOMETRAI ŠIAIS METAIS

Remiantis paskutiniaisiais projekto „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN plėtra“ (RAIN-2) finansavimo ir administravimo sutarties pakeitimais, šviesolaidinių kabelių linijų statybos darbų apimtys buvo padidintos tūkstančiu kilometrų (lyginant su projekto įgyvendinimo pradžia) ir iš viso planuojama nutiesti net 5900 km šviesolaidžio.
Galima pasidžiaugti, kad viešoji įstaiga „Plačiajuostis internetas“ kartu su  rangos darbus atliekančia intelektualių inžinerinių sprendimų bendrove „Fima“ bei darbų priežiūrą atliekančia įmone „OR Consulting“ sėkmingai baigė trasų projektavimo, derinimo ir projektų ekspertizės etapą dalyje savivaldybių, ir šiose savivaldybėse pradėjo kabelių tiesimo darbus.

Pirmieji kilometrai nutiesti 2014 m. gegužės 28 d. Varėnos rajone, Valkininkų seniūnijoje, atkarpoje Valkininkai – Daržininkai.

„Išties malonu stebėti kaip kelis mėnesius trukę pasirengimo darbai virsta apčiuopiamu rezultatu“, - džiaugėsi VšĮ „Plačiajuostis internetas“ tinklo valdymo vadovas Rokas Jucys. Pasak jo, pasirengimo statybos darbams etapas yra bene sudėtingiausia ir itin daug kruopštumo bei atsakingo darbo reikalaujanti projekto įgyvendinimo dalis.

„Nekantravome kabelių tiesimo darbus pradėti jau vos nutirpus paskutiniajam sniegui, bet juk kalbame apie plataus masto statybų darbus visoje Lietuvoje, kurie, suprantama, reikalauja atitinkamo pasiruošimo. Kaip visiems žinoma, didžioji dalis šviesolaidinių linijų tiesiamos per privačias valdas, pasirašant su savininkais sutikimo sutartis, taip pat suderinus reikiamus dokumentus savivaldybėse ir kitose įstaigose“, – R. Juciui pritarė rangos darbus atliekančios įmonės UAB „Fima“ Telekomunikacinių sprendimų departamento direktorius Vaidotas Černiauskas.

Remiantis rangos sutartimi, planuojami šviesolaidinių kabelinių linijų statybos darbai bus atlikti ne vėliau kaip iki 2014 m.  gruodžio 31 d.

Visuomenė apie šių darbų vykdymą bus informuota informaciniais stendais, kurie artimiausiu metu bus įrengti visose gyvenvietėse, kurias pasieks šviesolaidinis ryšys