Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

PIETŲ AFRIKOS RESPUBLIKA DOMISI RAIN

Vakar mūsų įstaigoje lankėsi delegacija iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR). Valstybinio ryšių departamento ir Merakos instituto atstovams pristatėme RAIN projekto įgyvendinimo praktinius ir techninius aspektus, infrastruktūros panaudojimo galimybes ir projekto teikiamą naudą.
Pietų Afrikos Respublika dar tik ruošiasi plačiajuosčio ryšio plėtrai savo šalyje, todėl siekdama pasisemti patirties bei išanalizuoti įvairius plačiajuosčio ryšio projektų modelius, PAR delegacija lankėsi ne tik Lietuvoje, bet ir Švedijoje, ketina apsilankyti Lenkijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje. RAIN projekto analizei PAR svečiai paskyrė 2 dienas, per kurias susitiko su Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos ir VšĮ „Plačiajuostis internetas“ atstovais.
 
Kaip sakė Jabulani Radebe, PAR Valstybinio ryšių departamento Informacinių ir ryšio technologijų saugumo direktorius, viena iš priežasčių, kodėl analizei pasirinko RAIN projektą – noras išsiaiškinti, kaip tokia maža ir ne itin turtinga šalis per trumpą laikotarpį sugebėjo išplėtoti plačiajuosčio ryšio tinklą ir pasiekti tokią didelę interneto skvarbą.
 
Didelį įspūdį PAR svečiams padarė projektas „Bibliotekos pažangai“, kurio metu, įrengta/modernizuota vieša interneto prieiga 1276-iose viešosiose miesto ir kaimo bibliotekose, o iš jų daugiau kaip 500-ams internetas teikiamas pasinaudojant RAIN tinklu.
 
„Pietų Afrikos Respublikos atstovai dar tik kaupia informaciją ir bando atsirinkti jiems aktualiausius aspektus, todėl jie dar nežino, nei kiek kilometrų plačiajuosčio ryšio linijų nuties, nei kiek kainuos jų projektas. Tačiau, be jokios abejonės, sveikintinas jų noras siekti praktinę patirtį turinčių šalių pavyzdžiu ir aktyviai plėtoti informacinių technologijų naudojimą“, – sakė Gediminas Šečkus, VšĮ „Plačiajuostis internetas“ teisininkas ir RAIN-2 projekto ekspertas-specialistas.
 
Kaip pastebėjo G. Šečkus, PAR ypač gerai turi apmastyti ir įvertinti savo šalies geografines ypatybes – didelė teritorija, itin kalnuotos vietovės, vandeningos upės stačiais šlaitais apsunkins linijų tiesimą. „Manome, kad skyrę pakankamai laiko ir investicijų rimtiems paruošiamiesiems darbas bei pasinaudoję tiek mūsų, tiek kitų šalių patirtimi bei įžvalgomis, PAR ras būdų ir sprendimų, kaip kuo efektyviau įgyvendinti savo projektą“, – pridūrė G. Šečkus.