Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

PI ATSTOVAS KONFERENCIJOJE

2014 m. rugsėjo 17-18 dienomis Lenkijoje vyko Lodzės technologijų universiteto ir Europos komisijos organizuojama konferencija „Skaitmeninis augimas ir sumanioji specializacija“ (angl. – “Digital Growth and Smart Specialisation“). 
 
Tai vienas iš S3 platformos (angl. - Research and Innovation Strategies for Smart Specialisation (RIS3)) renginių, skirtų padėti Europos Sąjungos ir kaimyninėms šalims įgyvendinti inovacijų plėtros strategijas. Skaityti pranešimą šiame renginyje buvo pakviestas ir VšĮ „Plačiajuostis internetas“ atstovas – teisininkas Gediminas Šečkus.

Kiekvienas regionas pasižymi tam tikrais savitumais bei skirtingais ištekliais, todėl pagrindinis konferencijos tikslas – supažindinti renginio dalyvius su įdomiausiais pavyzdžiais, kuriais parodomi skirtingi sprendimo būdai ir priemonės tam pačiam ar panašiam tikslui pasiekti, bei sudaryti galimybę projektų vykdytojams susipažinti tarpusavyje.

G. Šečkus savo pranešime pristatė ne tik RAIN infrastruktūros plėtros projektų tikslus, įgyvendinimo eigą bei rezultatus, bet ir svarbiausius sėkmės veiksnius, leidusius tuos rezultatus pasiekti. Pasak G. Šečkaus, bendrąja informacija apie vieną ar kitą projektą kiekvienas gali pasidomėti ir savarankiškai, o įdomiausioji dalis –  įgyvendinimo „sėkmės receptas“ dažniausiai slypi giliau, todėl į jį ir buvo stengiamasi koncentruotis.

„Išties įdomu iš pačių projekto vykdytojų išgirsti kaip buvo rasti unikalūs sprendimai vienokių ar kitokių geografinių, politinių ar technologinių apribojimų sukeltiems sunkumams spręsti. Neabejoju, kad gautos žinios bus naudingos ir sėkmingai pritaikomos praktikoje. Be to, galima pasidžiaugti, kad nemaža dalis konferencijos dalyvių ganėtinai gerai susipažinę su RAIN infrastruktūros plėtros projektų specifika ir vienu ar kitu klausimu bent iš dalies rėmėsi mūsų patirtimi“, – teigia G. Šečkus.

Pagrindinis S3 platformos vaidmuo – teikti informaciją, metodologiją, ekspertizes ir patarimus nacionalinės ir regioninės politikos kūrėjams, o taip pat skatinti vieningą mokymąsi, tarptautinį bendradarbiavimą ir prisidėti prie akademinių debatų, susijusių su pažangios specializacijos koncepcija. Savo atstovą S3 platformoje turi ir Lietuva – tai Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA).

Daugiau informacijos apie MOSTA  galite rasti čia: http://www.mosta.lt/lt/sumani-specializacija/apie