Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

PER I KETVIRTĮ PAKLOTA PER 150 KM KABELIO

Įgyvendinant projektą „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN plėtra” (toliau RAIN-2) per pirmąjį šių metų ketvirtį šviesolaidinių kabelinių linijų nutiesta 165 km, suprojektuota 836 km ir išduota leidimų 815 km trasų statybos darbams vykdyti.
 
Lyginant su praėjusiu ketvirčiu, per 2010 m. spalio –  gruodžio mėnesius kabelio buvo paklota daugiau – viso 528 km, tačiau mažiau suprojektuota (740 km) ir išduota leidimų statyboms ( 618 km).

„Šviesolaidinio kabelio klojimo darbams, kaip ir bet kokiems statybos darbams, didelę reikšmę turi oro sąlygos. Žiema buvo ilga ir šalta, todėl statybos darbų nebuvo galima vykdyti visu pajėgumu. Orams šylant plačiajuosčio tinklo plėtra įgaus pagreitį“, – sako RAIN-2 projekto koordinatorius Vytautas Tvaronavičius.
Iš viso per projekto įgyvendinimo laikotarpį nutiesta jau daugiau nei 2300 km šviesolaidinio kabelio. Daugiausia kabelio paklota Kauno – Marijampolės apskrityse – 613 km (iš numatomų 1022 km). Maždaug po pusę planuojamo kiekio nutiesta Vilniaus – Alytaus (464 km) ir Klaipėdos - Tauragės (444 km) apskrityse. Šiaulių – Telšių apskrityse nutiesta 418 km iš planuojamų 984 km, Panevėžio – Utenos – 368 km iš 1029 km.
 
Projektą RAIN-2 įgyvendina Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija ir viešoji įstaiga „Plačiajuostis internetas“. Projektas finansuojamas iš 2007-2013 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų.