Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

PASIRAŠYTA PARAMOS SUTARTIS

PRIP projekto metu prie šviesolaidinio RAIN tinklo bus prijungta apie 400 žemės ūkio institucijų ir organizacijų, gamybos ir perdirbimo įmonių, kaimo bendruomenių bei stambiausių žemės ūkių ir juose įrengiami šviesolaidiniai įvadai. Nuo šių įvadų ryšio operatoriai galės toliau vystyti savo infrastruktūrą ir įrengti įvadus privatiems namų ūkiams.

VšĮ „Plačiajuostis internetas“ (Paramos gavėjas) pasirašoma sutartimi įsipareigoja įgyvendinant  PRIP projektą laikytis visų keliamų reikalavimų, o Nacionalinė mokėjimo agentūra – vykdyti projekto įgyvendinimo priežiūrą, įvertinti Paramos gavėjo pateiktus mokėjimo prašymus ir pervesti paramą, kuria bus kompensuojamos projekto vykdymo išlaidos. Iš viso numatyta kompensuoti apie 17 mln. Lt, t. y. 100 proc. visų tinkamų kompensuoti PRIP projekto išlaidų. 90 proc. šios sumos bus kompensuojama iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (sutrumpintai - KPF), o likusieji 10 proc. – iš Lietuvos valstybės biudžeto lėšų.

Pasak VšĮ „Plačiajuostis internetas“ technologijų ir plėtros vadovo V. Tvaronavičiaus, kadangi visi atrinkti objektai bus jungiami prie RAIN tinklo, PRIP projektas yra savotiškas projekto „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN plėtra“ (RAIN-2) papildymas.

„PRIP projektu padidinsime tinklo prieinamumą sudarydami ryšio operatoriams palankesnes sąlygas teikti paslaugas itin geografiškai nutolusiose ir privatiems investuotojams nepatraukliose vietovėse.“ – teigia V. Tvaronavičius.

Statybų darbus tikimasi pradėti jau šių metų vasarą, o numatoma projekto įgyvendinimo pabaiga - 2015 m. birželio 30 d.