Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

Naujas investicinis projektas „Itin spartaus ryšio infrastruktūra“

Europos Komisija (EK), reaguodama į COVID-19 sukeltas ekonomines ir socialines pasekmes, 2020 m. gegužės 20 d. pristatė Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę, kuri suteikia unikalią galimybę ne tik padėti ekonomikai atsigauti po pandemijos, 
bet ir paspartinti šalies ūkio struktūrinę transformaciją link aukštesnės pridėtinės vertės kūrimo. Europinė Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonė numato Lietuvai 2,225 mlrd. eurų dotacijų, kurios bus panaudojamos septynioms komponentų kategorijoms: žalioji pertvarka, skaitmeninė transformacija, sveikata, socialiniai reikalai, mokslas ir inovacijos, švietimas, viešasis valdymas.
Siekiant pasinaudoti Europine Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemone Lietuvos Respublikos finansų ministerija parengė integruotą „Naujos kartos Lietuva“ planą, kurio komponente „Skaitmeninė transformacija ekonomikos augimui“ numatyta investicijos C.1.5.2 „Žingsnis 5G link“. 1.5.2 2 papriemonė „Tolesnė itin didelio pralaidumo tinklų plėtra“. Šios papriemonės įgyvendinimui rengiamas investicijų projektas „Itin spartaus ryšio infrastruktūra“.
Investicijų projektą rengia viešųjų pirkimų būdu atrinktas tiekėjas – Starkodas, UAB. Investicijų projekto tikslas – parengti investicijų projektą, kurio pagrindu būtų teikiama paraiška dėl finansavimo Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (EGADP; angl. – RRF – Recovery and Resilience Facility) šaltinių lėšomis, reikalingo įgyvendinti projektą „Itin spartaus ryšio infrastruktūra“. Tokiu būdu pasiekiant itin sparčios infrastruktūros (užtikrinančios ne mažesnę kaip 1 Gb/s greitaveiką) plėtros tikslus tose šalies vietovėse, kur analogiškos ryšio paslaugos nebūtų teikiamos komerciniais pagrindais.
Siekiant tinkamai parengti investicijų projektą turi būti atliktas rinkos tyrimas nustatant objektus, turinčius poreikį prisijungti prie itin spartaus ryšio infrastruktūros. Šiems objektams bus išnagrinėti ir parinkti tinkamiausi techniniai sprendimai ir sumodeliuoti tinklo elementai, užtikrinantys planuojamų prijungti objektų prijungimą prie itin spartaus ryšio infrastruktūros. Pažymėtina tai, kad investicijų projekto metu bus planuojami itin spartaus ryšio technologiniai sprendimai iki pat objektų pastatų, t. y. įskaitant paskutinės mylios (angl. last mile) sprendimus. Objektų, įtrauktų į projekto „Itin spartaus ryšio infrastruktūra“ apimtį, prijungimas bus finansuojamas projekto lėšomis, o objektų valdytojai galės patys rinktis galutines paslaugas teikiantį operatorių ir konkrečias teikiamas paslaugas.
Objektais, kuriuos tikslinga prijungti prie itin spartaus ryšio infrastruktūros, laikomi socialinę ir ekonominę pažangą skatinantys subjektai – privačios ir viešos įmonės, taip pat, nevyriausybinės ir vyriausybinės organizacijos ir savivaldybių institucijos. Atitinkant minėtus požymius arba turint informacijos apie objektus, kuriems yra aktualu prisijungti prie itin spartaus ryšio infrastruktūros, prašome investicijų projekto rengėjui elektroniniu paštu [email protected] pateikti šią informaciją:
  1. Objekto pavadinimą; 
  2. Objekto adresą (nurodant apskritį, savivaldybę, seniūniją, gatvę ir namo numerį); 
  3. Tikslias objekto koordinates (X, Y koordinates); 
  4. Atsakingo už objekto patalpas asmens (darbuotojo) kontaktinę informaciją; 
  5. Objekto pastato planą su pažymėta pageidaujama tinklo įvado vieta.