Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

Mums jau 15 metų!

Džiaugiamės, kad per šiuos 15 metų galėjome prisidėti prie šviesolaidinės infrastruktūros plėtros kaimiškosiose šalies vietovėse ir šioje srityje padėjome Lietuvai tapti viena pirmaujančių šalių pasaulyje.
Per šiuos metus įstaiga įgyvendino keturis plačiajuosčio ryšio infrastruktūros plėtros projektus: „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuostis tinklas RAIN“, „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN plėtra“, „Plačiajuosčio ryšio infrastruktūros plėtra kaimo vietovėse“ ir „Parama plačiajuosčio ryšio infrastruktūrai (II etapas)“, kurie buvo iš dalies finansuojami Europos Sąjungos fondų lėšomis, taip pat – bendrojo finansavimo lėšomis. Nuo 2018 m. įstaiga įgyvendina penktąjį projektą – „Naujos kartos interneto prieigos infrastruktūros plėtra“.
Įgyvendinti projektai susilaukė ne tik šalies, bet ir tarptautinio pripažinimo: RAIN projektas įtrauktas į „GOLDEN BOOK of „World Summit on the Information Society“ (WSIS)“, Europos Sąjungos ekspertų atrinktas ir pristatytas tarptautinėje parodoje „Broadband Gap 2007“ kaip vienas iš 49 sėkmingiausių Europos Sąjungoje vykdomų projektų, RAIN projektas kaip pavyzdinis įtrauktas į leidinį „The Guide to Broadband Investment 2011“, 2015 m. Europos Komisija Plačiajuosčio ryšio apdovanojimuose „Socialinio-ekonominio poveikio ir prieinamumo“ nominacija apdovanojo RAIN-2 projektą, Plačiajuosčio ryšio apdovanojimuose 2018 m. projektas „Parama plačiajuosčio ryšio infrastruktūrai (II etapas)“ išrinktas vienu iš trijų finalistų „Socialinio-ekonominio poveikio ir prieinamumo“ nominacijoje, o 2019 m. Plačiajuosčio ryšio apdovanojimuose projektas „Parama plačiajuosčio ryšio infrastruktūrai (II etapas)“ nominuotas „Išlaidų mažinimo priemonės ir bendros investicijos“ nominacija.
Projektų metu sukurtą šviesolaidinį tinklą sudaro daugiau kaip 10 700 km šviesolaidinių kabelinių linijų, daugiau kaip 5700 aktyvinių įrenginių ir daugiau kaip 26000 pasyvinių tinklo elementų. Įstaigos valdomu tinklu paslaugas galutiniams vartotojams teikia net 38 ryšio operatoriai 1865 gyvenvietėse.
Norime nuoširdžiai padėkoti visiems, kurie kartu su mumis visus šiuos 15 metų įgyvendino projektus, užtikrino sukurto tinklo nenutrūkstamą veikimą, diegė ir naudojo didmenines ryšio paslaugas, bei kitaip prisidėjo prie įstaigos veiklos ir tobulėjimo!
Ačiū visiems ir sėkmingo bendradarbiavimo ateityje!