Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

LIETUVĄ IŠRAIZGĖ DAUGIAU NEI 4000 KM ŠKL

4051 km – tiek šviesolaidinių kabelinių linijų nutiesta nuo projekto „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN plėtra” (toliau RAIN-2) įgyvendinimo pradžios (2009 m. gruodžio mėn.) iki šių metų spalio 1 d. Iš viso projekto metu planuojama nutiesti apie 4800 km linijų.
„Nors orai jau pradeda bjurti, tačiau šviesolaidinių kabelinių linijų statybos darbai vykdomi visu pajėgumu. Tikimės, jog mūsų ambicingus planus – baigti kloti linijas iki šių metų pabaigos – pavyks įgyvendinti“, – sako RAIN-2 projekto koordinatorius Vytautas Tvaronavičius.
 
Nuo 2011 m. sausio mėnesio iš viso jau nutiesta apie 1900 km optinio kabelio. Aktyviausiai statybos darbai vyko antrąjį ir trečiąjį ketvirčius:  per liepos – rugsėjo mėnesius nutiesta 776 km šviesolaidinių kabelinių linijų (praeitą ketvirtį – 968 km), suprojektuota 510 km (per balandžio – birželio mėn. – 358 km) ir išduota leidimų 474 km trasų statybos darbams vykdyti (antrąjį ketvirtį – 453 km.).
 
Daugiausia kabelio (914 km iš suplanuotų 1022 km) paklota Kauno – Marijampolės apskrityse. Kitose apskrityse statybos darbai taip pat smarkiai artėja prie pabaigos: Vilniaus – Alytaus apskrityse nutiesta 800 km iš planuojamų 920 km, Šiaulių – Telšių 827 km iš numatytų 984 km, Panevėžio – Utenos 820 km iš 1029, Klaipėdos – Tauragės 690 km iš 853 km.
 
RAIN-2 projekto įgyvendinimas apskrityse:


Projektą RAIN-2 įgyvendina Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija ir viešoji įstaiga „Plačiajuostis internetas“. Projektas finansuojamas iš 2007-2013 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų.