Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

Korupcijos prevencijos sistemos kūrimas susisiekimo sektoriuje

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijoje viešosios įstaigos „Plačiajuostis internetas“ direktorius ir už korupcijos prevenciją įstaigoje atsakingas darbuotojas kartu su kitais Susisiekimo ministerijai pavaldžių įmonių atstovais bei korupcijos prevencijos specialistais iš „Transparency International“ Lietuvos skyriaus, dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje antikorupcijos tema.
Diskusija prasidėjo nuo susisiekimo ministro Roko Masiulio kalbos „Kova už skaidrumą šiandien yra kova už valstybę. Skaidri veikla – Susisiekimo ministerijos prioritetas ir bendras mūsų visų tikslas. Siekiame skaidresnio, efektyvesnio, valstybės ir visuomenės labui dirbančio susisiekimo sektoriaus“.  Anot susisiekimo ministro, bendromis pastangomis jau nemažai nuveikta, o atlikti darbai ir sukaupta patirtis bus geras pagrindas tolimesnei veiklai. 
Diskusijos metu buvo įvardintos dažniausiai kylančios korupcijos rizikos: neskaidrūs viešieji pirkimai, netinkama sutarčių vykdymo priežiūra, darbų kokybės kontrolė, neracionalus turto valdymas, viešųjų ir privačių interesų supainiojimas, leidimų, nuolaidų, lengvatų ir kitokių paslaugų suteikimas pažįstamiems pažeidžiant nustatytą tvarką. Susisiekimo sektoriaus įmonių ir įstaigų vadovai bei korupcijos prevencijos specialistai sutarė dėl prioritetinių tikslų korupcijos srityje, daugelis numato toliau skirti didelį dėmesį darbuotojų antikorupciniam švietimui ir mokymui, teisinio reguliavimo gerinimui, viešųjų pirkimų priežiūrai ir skaidrinimui, viešųjų ir privačių interesų derinimui.
Šiais ir ateinančiais metais viešojoje įstaigoje "Plačiajuostis internetas" numato toliau skirti didelį dėmesį darbuotojų antikorupciniam švietimui ir mokymui, teisiniio reguliavimo gerinimui, viešųjų pirkimų priežiūrai ir skaidrinimui ir kitoms korupcijos prevencijos priemonėms. 

Daugiau apie įvykusią diskusiją galite rasti čia