Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

Plačiajuostis ryšys – kaimo bibliotekų pagalbininkas

RAIN infrastruktūros plėtros projektų metu prijungta jau daugiau nei 800 šalies bibliotekų. Galima pasidžiaugti, kad šios sparčiuoju internetu aprūpintos įstaigos ne tik aktyviai naudojasi atsivėrusiomis galimybėmis, bet ir pačios įsitraukia į skaitmeninės atskirties mažinimui skirtą veiklą. Vienas iš pavyzdžių – Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Gilaičių filialas, šiemet savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos visuotiniame narių susirinkime tituluotas „Netradidicine biblioteka 2013“.

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Gilaičių filialas savo veiklą vykdo jau daugiau nei 40 metų. Taigi, galima teigti, kad ši įstaiga užaugino ne vieną miestelio gyventojų kartą. Šiuo metu miestelyje skaičiuojama per 300 gyventojų, kurių nemažą dalį sudaro vyresniojo amžiaus asmenys. Įvertinus turimus išteklius, Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka kartu su Gilaičių filialo vyresniąja bibliotekininke Elona Jasinauskiene parengė projektą konkursui „Informacinės technologijos – tiltas tarp kartų“. Laimėjusi šį konkursą filialo bibliotekininkė, padedama savanorių, Gilaičių filiale suorganizavo nemokamus kompiuterinio raštingumo mokymus senjorams, bedarbiams ir neįgaliesiems. Be to, atskiru leidiniu išleista mokymo programos medžiaga „Informacinės technologijos – tiltas tarp kartų“, kuriuo dabar sėkmingai naudojasi ir kiti filialai.

„Išties džiugu, kad šis projektas apjungė kelias miestelio kartas. Vyresnieji pramoko savarankiškai internete susirasti aktualią informaciją, o jaunimas turėjo galimybę įgauti realios socialinio darbo patirties“, – teigia E. Jasinauskienė.

Viešosios įstaigos „Plačiajuostis internetas“ direktorius Gytis Liaugminas taip pat džiaugiasi bibliotekų aktyvumu: „Malonu žinoti, kad miesteliuose vykdomas savotiškas mūsų įgyvendinamų projektų tęstinumas. O mes, savu ruožtu, artimiausiu metu prie RAIN infrastruktūrinio tinklo prijungsime dar 59 bibliotekas“.