Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

IŠPLĖSTI TINKLĄ PADĖS „FIMA“

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija ir VšĮ „Plačiajuostis internetas“ pasirašė tinklo pasyvinių ir komutavimo elementų įsigijimo bei mazgų įrengimo sutartį su inžinerinių sistemų sprendimus ir paslaugas teikiančia įmone UAB „Fima“.
„Lietuvos kaimiškose vietovėse diegiamo informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN-2 projektą planuojame užbaigti kitąmet. Jį užbaigus sparčiu internetu galės naudotis beveik visos šalies gyventojai. UAB „Fima“, su kuria bendradarbiaujame jau ne vienerius metus, sumontuos reikalingą tinklo įrangą. Neabejojame, kad kokybiška aukštos kokybės įranga užtikrins patikimą RAIN-2 tinklo darbą, o tuo pačiu leis teikti kokybiškas paslaugas šalies gyventojams“, – sakė Vytautas Tvaronavičius, VšĮ „Plačiajuostis internetas“ Technologijų ir plėtros vadovas bei RAIN-2 projekto koordinatorius.

Įgyvendinant sutartyje numatytus darbus, UAB „Fima“ sumontuos apie 200 amerikiečių partnerio „Extreme Networks“ komutatorių, panašiai tiek pat „Eaton“ gamintojo nepertraukiamo elektros tiekimo šaltinių, šviesolaidinio signalo keitiklius ir kitą, šviesolaidinio RAIN-2 tinklo veiklai reikalingą, įrangą.

„Su šiais gamintojais dirbame jau ne vienerius metus, todėl galime garantuoti aukščiausią naudojamų komponentų kokybę ir naujausių technologijų patikimumą. Atkreipiame dėmesį, kad RAIN-2 tinklui sumontuosime naujo modelio galingus „Extreme Networks“ komutatorius, kurie užtikrins nepriekaištingą tinklo veikimą“, – būsimus darbus komentavo UAB „Fima“ komunikacijos sprendimų produktų vadovas Vaidotas Černiauskas.

Minėta įranga bus sumontuota tinklo atšakose ir galuose, tam, kad plačiajuostis ryšys atokiose vietovėse galėtų keliauti optiniu kabelio tinklu ir taip būtų sudaryta galimybė gyventojams, valstybės ir vietos savivaldos institucijoms bei verslo organizacijoms šalies kaimiškųjų vietovių teritorijose naudotis plačiajuosčio ryšio paslaugomis.

Be tinklo įrangos diegimo „Fima“ taip pat daugelyje taškų atnaujins elektros apskaitos prietaisus bei įdiegs pažangią centralizuotą elektros prietaisų valdymo ir apskaitos sistemą.

Visų darbų, kuriuos „Fima“ įsipareigoja atlikti per pusmetį, bendra vertė – 5,2 mln. litų.

Kitąmet užbaigus RAIN-2 projektą, Lietuvoje bus nutiestas daugiau nei 5,5 tūkst. kilometrų šviesolaidinių linijų tinklas, o sparčiu internetu galės naudotis 950 šalies miestelių ir kaimų. RAIN tinklas – didžiausias šviesolaidinis tinklas Baltijos šalyse.

Apie UAB „Fima“: „Fima“ – tai tarptautinė intelektualių inžinerinių sistemų integratorė, veikianti Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje ir Baltarusijoje. Įmonė, kuria ir diegia saugos, automatikos, telekomunikacijų sistemas, pritaikytas individualiems poreikiams, bei įgyvendina kompleksinius sprendimus, skirtus miestų infrastruktūrai, transporto, geležinkelių, energetikos ir kitiems sektoriams.

Daugiau apie įmonę: www.fima.lt