Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

INTERNETAS KRETINGOS MOKYMO CENTRE

Nors informacinės technologijos vis plačiau naudojamos kasdieniniame mūsų gyvenime, o kompiuteris bei internetas tapo įprastomis darbo ir laisvalaikio priemonėmis daugumai didžiųjų miestų gyventojų, tačiau nutolusiose šalies vietovėse situacija kitokia. Lietuvoje vis dar yra vietų, kur nėra galimybės naudotis internetu. 
 
Šią problemą padeda spręsti viešosios įstaigos „Plačiajuostis internetas“ įgyvendinamas projektas „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN plėtra“ (RAIN-2). Projekto RAIN-2 metu nutiestos šviesolaidinės linijos sudarė galimybę šimtams mokymo įstaigų, veikiančių atokesnėse Lietuvos vietose, naudotis internetu. Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras – viena jų.
 
„Spartus internetas mūsų įstaigai ypač reikalingas organizuojant nuotolines studijas, kai vienu metu prie sistemos prisijungia keli mokytojai ir užsienyje gyvenantys moksleiviai. Pas mus studijuoja jaunuoliai ir suaugę žmonės, gyvenantys Danijoje, Švedijoje, Norvegijoje, buvo mokinių net ir Dubajuje, todėl reikalingas ypač geras ryšys“, – sakė Juozas Žiulpa, Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro direktorės pavaduotojas ūkio reikalams.
 
Šiuo metu Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre yra trys nuotolinio mokymo klasės, kurioms beveik visus centre dėstomus dalykus nuotoliniu būdu perteikia 20 pedagogų. Nuotolinis mokymasis vis labiau populiarėja ir rajone – tokiu būdu studijuoja vaikus auginančios mamos, dirbantys žmonės.
 
„Ankščiau, dėl prasto ryšio buvo pakankamai sudėtinga kokybiškai vykdyti nuotolines studijas, bet nuo praeitų metų rudens, kai interneto ryšys mokymo centrui teikiamas per RAIN linijas, darbo ir mokymosi sąlygos pagerėjo. Ryšys – greitas, kokybiškas, iki šiol nepasitaikė nei trikdžių, nei gedimų“, – džiaugėsi J. Žiulpa.
 
Kaip pastebėjo J. Žiulpa, informacinės technologijos vis plačiau naudojamos centro veikloje. Ir ne tik nuotolinėms studijoms, bet ir kasdieniame administracijos bei mokytojų darbe – informacijos paieškai, įvairių studijų programų parsisiuntimui.
 
„Tokie geri atsiliepimai suteikia prasmę mūsų darbui – džiaugiamės, kad plačiajuostis ryšys tampa prieinamas vis platesniam žmonių ratui, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos, o šiuolaikinėmis technologijomis įgunda naudotis tiek jaunimas, tiek ir vyresnio amžiaus asmenys. Taip prisidedame prie skaitmeninės atskirties tarp kaimo ir miesto vietovių mažinimo“, – sakė Dr. Vytautas Tvaronavičius, VšĮ „Plačiajuostis internetas“ technologijų ir plėtros vadovas bei RAIN-2 projekto koordinatorius.  
 
Iš viso, įgyvendinant projektus „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuostis tinklas RAIN“ ir jo tęsinį RAIN-2, prie šviesolaidinių linijų prijungtos ir galimybė naudotis plačiajuosčiu ryšiu sudarytos 860 mokymo įstaigų visoje Lietuvoje. Padidinus projekto RAIN-2 apimtis ir nutiesus papildomas linijas, šis skaičius gali dar išaugti.
 
Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro nuotraukos: