Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

Informacijos patikslinimas dėl VšĮ „Plačiajuostis internetas“ vykdomo projekto „Itin spartaus ryšio infrastruktūra“

Reaguodami į Lrytas.lt naujienų portale 2022 m. vasario 13 d. publikuotą straipsnį „Kaimo gyventojams už ES ėšas gali būti įvestas spartus internetas, bet apie tai jie nieko nežino“ norime patikslinti informaciją dėl VšĮ „Plačiajuostis internetas“ vykdomo projekto „Itin spartaus ryšio infrastruktūra“.

Siekiant įgyvendinti ES ir Lietuvos strateginiuose dokumentuose nustatytus tikslus itin spartaus ryšio plėtros srityje 2021 m. lapkričio 3 d. VšĮ „Plačiajuostis internetas“ pradėjo rengti investicijų projektą „Itin spartaus ryšio infrastruktūra“. Projekto tiksluose numatyta prie gigabitinės infrastruktūros prijungti 5000 socialinę ir ekonominę pažangą skatinančių objektų. Investicinis projektas turi būti parengtas iki 2022 m. birželio 3 d. Projekto įgyvendinimas bus vykdomas 2022 – 2025 m. Svarbu atkreipti dėmesį, kad socialinę ir ekonominę pažangą skatinančiais objektais yra laikomi visi subjektai, kurie konkrečioje teritorijoje sukuria socialinę ir ekonominę naudą gyventojams, verslui ir kt., įskaitant ne tik įstaigas, įmones, vyriausybines ir nevyriausybines organizacijas, savivaldybių institucijas, bet ir ūkininkus.
 
Duomenų surinkimui apie socialinę ir ekonominę pažangą skatinančius objektus, kuriems reikalinga itin spartaus ryšio infrastruktūra ir kurios jie neturi, buvo kreiptasi į visas ministerijas, savivaldybių administracijas, Lietuvos interneto paslaugų teikėjus bei visas Lietuvos seniūnijas, kurie savo ruožtu rinko informaciją apie jiems aktualius objektus. Duomenys buvo renkami nuo 2021 m. lapkričio 17 d. iki 2022 m. sausio 31 d. Šiuo metu iš suinteresuotų šalių esame gavę informaciją apie 18 990 objektų, kuriems yra aktuali itin spartaus ryšio infrastruktūra. Duomenys yra analizuojami ir bus naudojami „Itin spartaus ryšio infrastruktūros“ investicijų projekto parengimui.
 
Jeigu Jūs esate savininkas, vadovas ar atstovaujate privačiąją arba viešąją įmonę, nevyriausybinę ar vyriausybinę organizaciją ar savivaldybės instituciją, kuri atitinka socialinę ir ekonominę pažangą skatinančio objekto kriterijus, ir nespėjote laiku pateikti paraišką, vis tiek galite kreiptis į VšĮ „Plačiajuostis internetas“ ir šių objektų prijungimas bus nagrinėjamas dabartinio arba vėlesnių projektų eigoje. Atkreipiame dėmesį, kad projekto metu gyventojų namų ūkių prijungimas nenumatytas, todėl tokios paraiškos nebus nagrinėjamos.