Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

Geografinės informacinės sistemos atnaujinimas

Plečiant ir eksploatuojant telekomunikacinius tinklus, žemėlapis tampa nuolatiniu pagalbininku, padedančiu lengviausiai bei greičiausiai atsakyti į tokius klausimus, kaip pvz., kur paklota šviesolaidinė linija, kuriame šulinyje yra sujungti optiniai kabeliai arba kur yra gedimo vieta ir pan. 

Svarbi VšĮ „Plačiajuostis internetas“ paslaugų pirkimo-pardavimo sutartis
 
Viešoji įstaiga „Plačiajuostis internetas“, siekdama ir toliau sistemingai gerinti teikiamų paslaugų kokybę, 2014 m. rugpjūčio 14 d. pasirašė paslaugų pirkimo-pardavimo sutartį dėl geografinės informacinės sistemos (GIS) įdiegimo paslaugų. Šia sutartimi tikimasi ne tik supaprastinti darbą su didelės apimties geografiniais duomenimis ir eliminuoti dalį rankinio darbo paslaugų pardavimo procedūroje, bet ir palengvinti tinklo eksploatavimo darbus.
  • GIS sistema bus pasiekiama ir nuotoliniu būdu, tad taip bus supaprastinti vidiniai įstaigos duomenų sklaidos procesai.
  • Pasyvinio tinklo inventorizacinės sistemos įdiegimas bus suintegruotas su geografine informacine sistema ir ją papildys. Pasyvinio tinklo inventorizacinės sistemos dėka bus galima lengviau nustatyti dominančios tinklo atkarpos apkrautumą, t. y. sužinoti, kiek skaidulų konkrečioje atkarpoje jau yra užimtos. Todėl kabelio nutraukimo atveju bus galima lengviau identifikuoti, kiek ir kokių galimai nukentėjo paslaugų.

 Pabrėžtina, kad abi šios sistemos ženkliai palengvins tinklo pasyvinės dalies techninės būklės stebėjimą ir padės lengviau nustatyti kabelio nutraukimo vietą.

Pasak VšĮ „Plačiajuostis internetas“ technologijų ir plėtros vadovo Dr. Vytauto Tvaronavičiaus, -kadangi diegiama GIS sistema leis ne tik geografiškai vizualizuoti plačiajuostį duomenų perdavimo tinklą, bet ir atlikti su plėtra, statybomis ir kitais galimais pokyčiais susietų situacijų analizę, tikimasi, kad sistema pasitarnaus ir strateginių sprendimų priėmimui.

Abi šias tarpusavyje integruotas sistemas įdiegs viešojo konkurso būdu atrinkta, jungtinės veiklos pagrindu veikianti ūkio subjektų grupė, sudaryta iš UAB „Alna Intelligence“, UAB „Hnit-Baltic“ ir UAB „Cellular Expert“.

„Turime ilgametę patirtį kuriant ir diegiant telekomunikaciniams tinklams skirtus specializuotus sprendimus įvairiose pasaulio šalyse. Geografinės informacinės sistemos jau seniai tapo viena iš svarbiausių sudedamųjų dalių planavimo bei dokumentavimo procesuose. Džiaugiuosi, kad šia patirtimi galime pasidalinti diegiant plačiajuostį duomenų perdavimo tinklą Lietuvoje“ – sako UAB „Cellular Expert“ vadovas Vytautas Ramonaitis.

Planuojama darbų pabaiga – 2014 m. gruodžio 31 d. Sutartį bendrai finansuoja Europos Sąjungos regioninės plėtros fondas ir Lietuvos Respublika.