Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

GEROJI PROJEKTŲ ĮGYVENDINIMO PATIRTIS GRUZIJAI

Rugsėjo 18-19 dienomis Lietuvoje viešėjo delegacija iš „Gruzijos technologijų ir inovacijų agentūros“. Vizito tikslas – pasisemti gerosios praktikos plačiajuosčio ryšio plėtros įgyvendinimo klausimais.
LR Ryšių reguliavimo tarnyba svečiams pristatė politinio reguliavimo bei interneto teikiamų galimybių įsisavinimo aktualijas, o viešoji įstaiga „Plačiajuostis internetas“ pasidalino praktiniais RAIN, RAIN-2 ir PRIP projektų įgyvendinimo ir tinklo eksploatavimo aspektais.
 
 „Gruzijos inovacijų ir technologijų agentūra“ įsteigta koordinuoti ir rūpintis savalaikiu šalies technologiniu vystymusi. Viena iš šios agentūros funkcijų – dotacijų pritraukimas bei bendradarbiavimas su įstaigomis, galinčiomis suteikti finansinę paramą, siekiant gerinti technologinį šalies išsivystymo lygį. Kadangi LR Susisiekimo ministerijos  kartu su viešąja įstaiga „Plačiajuostis internetas“  įgyvendinamas projektas RAIN-2 yra visoje Europoje puikiai žinomas pavyzdys kaip sėkmingai panaudoti Europos Sąjungos fondų paramą, VšĮ „Plačiajuostis internetas“ galėjo pasidalinti ne vienu naudingu patarimu.

Pasak VšĮ „Plačiajuostis internetas“ direktoriaus G. Liaugmino, delegacijos nariai - „Gruzijos technologijų ir inovacijų agentūros“ pirmininkas Irakli Kashibadze, pirmininko pavaduotojas Avtandil Kasradze bei Gruzijos ambasados Lietuvoje patarėja Mariam Kasradze - labiausiai domėjosi praktiniais projektų įgyvendinimo aspektais, susijusiais su tinklo topologija ir linijų klojimo ypatumais. Taip pat aptarti svarbiausi paslaugų teikimo klientams tarifų nustatymo ir tinklo priežiūros principai.

„Įgyvendindami RAIN ir RAIN-2 projektus sukaupėme išties didelį specifinių žinių bagažą. Kiekvienas projektų įgyvendinimo etapas kažkuo unikalus ir dėl to neišvengiamai išmokantis ko nors naujo – pradedant teisiniais ir baigiant technologiniais klausimais. Labai džiugu, kad šia patirtimi galime pasidalinti.“, - teigia G. Liaugminas.

Tikimasi, kad suteiktos žinios ir patarimai bus sėkmingai pritaikyti įgyvendinant Gruzijos šviesolaidinio tinklo plėtrą.

Daugiau informacijos apie „Gruzijos inovacijų ir technologijų agentūrą“ galite rasti čia: http://www.gita.gov.ge/eng.html