Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

GENERATORIAI - NEPERTRAUKIAMAM ELEKTROS TIEKIMUI

VšĮ „Plačiajuostis internetas“ tobulina plačiajuosčio tinklo RAIN-2 technologines galimybes: visuose regionuose įsigijome naujus elektros generatorius ir atliekame tinklo mazgų pertvarkymą jų pajungimui.

„Mes ne tik stebime ir fiksuojame tinklo gedimus, bet analizuojame priežastis ir stengiamės jas operatyviai pašalinti. Kaip rodo mūsų sukaupti duomenys, daugiau nei pusė tinklo gedimų įvyksta dėl elektros tiekimo sutrikimų. Šią problemą išspręs įsigyti elektros generatoriai ir atitinkamai pertvarkyti tinklo mazgai“, – sakė Algimantas Paulavičius, VšĮ „Plačiajuostis internetas“ Statybos ir eksploatacijos vadovas.

Šiuo metu jau pertvarkyta apie 50 tinklo mazgų, kitu etapu bus paruošta per 200 vnt., o per artimiausius metus planuojama pertvarkyti visus mazgus.

Pasak A. Paulavičiaus, VšĮ „Plačiajuostis internetas“ stengiasi pasirengti įvairioms situacijoms, todėl yra sudaryta tinklo eksploatavimo sutartis, pagal kurią įstaigai būtų teikiamos avarinio elektros aprūpinimo paslaugos, tuo atveju, jei susiklostytų situacija, kai savų resursų neužtenka.

„Visos šios priemonės turėtų maksimaliai eliminuoti elektros tiekimo trikdžius ir užtikrinti sklandų tinklo veikimą. Žinoma, šie technologiniai sprendimai ir patobulinimai reikalauja nemažų investicijų, tačiau kokybiškos paslaugos ir klientų pasitenkinimas, visada buvo ir bus mūsų prioritetas“, – pridūrė A. Paulavičius.

Įgyvendinant „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN plėtra” (RAIN-2) jau suformuotas 4915 km šviesolaidinių linijų tinklas, kuris, gavus papildomą finansavimą, bus praplėstas iki 5500 km. Šio tinklo dėka, plačiajuostis ryšys taps prieinamas 950 gyvenviečių, esančių kaimiškosiose šalies vietovėse.