Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

EUROPOS KOMISIJA PATVIRTINO FINANSAVIMĄ RAIN-2

Europos Komisija galutiniu sprendimu Nr. K(2011) 5096 patvirtino finansavimą projektui „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN plėtra” (toliau RAIN-2). Projektui įgyvendinti skirta finansinė parama siekia beveik 150 mln. Lt, ji skirta iš Europos regioninės plėtros fondo (ERPF) pagal veiksmų programos prioritetinę kryptį Nr.3 „Informacinė visuomenė visiems“.
 
Įgyvendinus RAIN-2 projektą bus išspręsta skaitmeninės atskirties tarp miesto ir kaimiškųjų vietovių problema, skatinamas plačiajuosčių elektroninių ryšių sektoriaus konkurencingumas ir paspartintas informacinės visuomenės plėtros procesas Lietuvoje.
 
Šiuo projektu Lietuvos gyventojams, įmonėms, įvairioms viešosioms įstaigoms ir tarnyboms bus sudaryta galimybė naudotis plačiajuosčio ryšio paslaugomis kaimo vietovėse. Įgyvendinus projektą, 98 proc. kaimiškųjų šalies vietovių turės galimybę naudotis plačiajuosčio ryšio paslaugomis, bus sukurta konkurencinga aplinka plačiajuosčio ryšio paslaugoms teikti, o pagrindiniai kaimo vietovių žinių centrai –
mokyklos, bibliotekos ir viešojo interneto centrai – bus prijungti prie plačiajuosčio ryšio tinklų.
 
Planuojama, kad RAIN-2 projekto metu bus nutiesta apie 4500 km šviesolaidinio kabelio, RAIN-2 infrastruktūros tiksliniais naudotojais bus apie 660 000 kaimiškųjų vietovių gyventojų, apie 2 000 verslo įmonių ir apie 9 000 viešojo sektoriaus institucijų.
 
Nuo projekto įgyvendinimo pradžios (2009 m. gruodžio mėn.) jau yra nutiesta apie 3274 km šviesolaidinio kabelio, tai yra, apie 68 proc. numatytų darbų. Projektą planuojama baigti iki 2013 m. kovo mėn.
 
Projektą RAIN-2 įgyvendina Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija ir viešoji įstaiga „Plačiajuostis internetas“. Projektas finansuojamas iš 2007-2013 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų.