Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

Europos Komisija apdovanojo 8 išskirtinius plačiajuosčio ryšio plėtros projektus

2022 metų rugsėjo 27 dieną Europos Komisija paskelbė nugalėtojus ir įteikė jiems apdovanojimus „European Broadband Awards“ ceremonijoje.
Į „European Broadband Awards“ finalą pateko 16 geriausių projektų. Ceremonijos metu buvo paskelbti 8 nugalėtojai 5 kategorijose.
Pirmosios kategorijos „Inovatyvūs finansavimo, verslo ir investavimo modeliai“ nugalėtoju tapo Prancūzijos projektas „High speed broadband for all in Yvelines“. Taip pat, pirmojoje kategorijoje pirmą kartą buvo skirtas ir papildomas žiuri apdovanojimas, kurį pelnė tarptautinis Švedijos – Norvegijos projektas „BROADEN - Broadband Across Border Sweden-Norway“.
Antrojoje kategorijoje „Išlaidų mažinimo priemonės ir bendros investicijos“ pirmoji vieta atiteko Prancūzijos projektui „Digital Nord Pas – de – Calais“.
Trečiosios kategorijos „Socialinis ir ekonominis poveikis kaimiškose ir nutolusiose vietovėse“ nugalėtoju tapo Ispanijos projektas „Broadband Director Plan of Navarre 2016 – 2021”.
Ketvirtojoje kategorijoje „Paklausos ir ryšio prienamumo skatinimas“ laimėtoju tapo Lichtenšteino projektas „FTTB build up for everyone in Liechtenstein“. Be to, šioje kategorijoje žiuri apdovanojimas buvo įteiktas Airijos „EllaLink“ projektui.
Paskutinėje kategorijoje „Paslaugų kokybė ir prieinamumas“ buvo atrinkti du nugalėtojai: Austrijos projektas „Broadband Deployment Project Sankt Nikolai im Sausal“ ir Vokietijos projektas „Breitbandausbau im Landkreis Bautzen“.
Kandidatavusius projektus vertino žiuri komisija, sudaryta iš penkių plačiajuosčio ryšio srities ekspertų, kurių tarpe buvo ir Lietuvos atstovė viešosios įstaigos „Plačiajuostis internetas“ Teisės ir bendrųjų reikalų skyriaus vadovė Eglė Misienė.
Džiugu prisiminti, jog viešosios įstaigos „Plačiajuostis internetas“ projektai net du kartus taip pat buvo „European Broadband Awards“  laimėtojų tarpe.
2015 metais „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN plėtra“ (RAIN-2) projektas buvo įvertintas geriausiu „Socialinio ir ekonominio poveikio bei prieinamumo“ nominacijoje. O 2019 metais Europos Komisijos konkurse įstaigos įvykdytas projektas "Parama plačiajuosčio ryšio infrastruktūrai (II etapas)" (PRIP2) buvo įvertintas geriausiu „Išlaidų mažinimo priemonių ir bendrų investicijų“ kategorijoje.
Daugiau informacijos apie „European Broadband Awards“ ceremoniją ir apdovanotus projektus galite rasti oficialiame puslapyje.


Vaizdo filmo šaltinis „Digital EU" YouTube paskyra

    
Nuotraukų šaltinis „Connectivity EU" Twitter paskyra