Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

2012 M. REZULTATAI

Suformuotas beveik 5000 km ilgio šviesolaidinis tinklas, jo panaudojimas išaugo daugiau nei 20 proc., gedimų skaičius, sumažintas 5 proc. – tokie VšĮ “Plačiajuostis internetas” 2012-ųjų metų rezultatai.
 
„Praeiti metai buvo intensyvūs – baigėme suplanuotas tinklo statybas, diegėme daug technologinių patobulinimų, stiprinome Tinklo valdymo tarnybą. Šie, 2013-ieji, taip pat bus labai darbingi – praeitų metų pabaigoje gavome patvirtinimą papildomiems 1000 kilometrų šviesolaidžio nutiesti, taigi jau aktyviai ruošiamės statyboms. Taip pat toliau tęsime tinklo technologinę plėtrą, kuri leistų teikti didesnės greitaveikos paslaugas bei didinti tinklo patikimumą“, – rezultatus ir planus pristatė VšĮ „Plačiajuostis internetas“ direktorius Gytis Liaugminas.
 
Tinklo panaudojimas išaugo 20,7 proc.

2012 m. gruodžio 31 d. duomenimis, VšĮ „Plačiajuostis internetas“ teikė 2281 didmeninę ryšio paslaugą. Tai yra 391 paslauga, arba 20,7 proc., daugiau nei 2011 m.
 
2012 metais, lyginant su 2011 m., RAIN tinklu teikiamos paslaugos augo taip:
  • Ryšio paslauga dviem šviesolaidinio kabelio skaidulomis – 47 proc.
  • Duomenų srauto perdavimas 100 Mb/s sparta – 22,7 proc.
  • Ryšio paslauga viena šviesolaidinio kabelio skaidula – 15,5 proc.
 
„Praėjusiais metais nuosekliai augo ir gyvenviečių, kurioms operatoriai, pasinaudodami RAIN tinklu, teikia paslaugas, skaičius. Šiuo metu tokių gyvenviečių yra 418. Iš viso, RAIN-2 projekto metu prie šviesolaidinio tinklo prijungtos 775 gyvenvietės. Įvertinus tai, kad komerciškai patraukliausiems taškams operatoriai jau teikia paslaugas, 2013 m. prognozuojamas mažesnis tinklo apkrovimo augimas – iki 10 proc.“, – sakė Vytautas Tvaronavičius, VšĮ „Plačiajuostis internetas“ technologijų ir plėtros vadovas bei RAIN-2 projekto koordinatorius.
 
Gedimų sumažėjo 5 proc.

VšĮ „Plačiajuostis internetas“ Tinklo valdymo tarnybai 2011 m. vasarį pilnai perėmus tinklo stebėjimo gedimų prevencijos ir šalinimo funkcijas, matyti akivaizdus tinklo patikimumo augimas. Lyginant 2011 m. II, III ir IV ketvirčių duomenis su 2012 m. tuo pačiu laikotarpiu, užfiksuota 5 proc. mažiau gedimų. Įvertinus tai, kad minimu laikotarpiu tinklas išaugo beveik 1000 km., bet gedimų skaičių pavyko sumažinti – rodiklis labai geras.
 
Tinklo valdymo tarnybos duomenimis, dažniausia gedimų priežastimi tiek 2011 m., tiek 2012 m. buvo sutrikęs elektros energijos tiekimas. 2011 m. gedimai dėl elektros sudarė apie 61 proc. visų gedimų, 2012 m. – 55 proc.
 
„Šios rūšies gedimų priežasčių šalinimui praeitais metais buvo skirtas didžiausias dėmesys ir tai pasiteisino – 2012 m. pavyko sumažinti gedimų skaičių, nepaisant to, kad tinklo apimtys ir paslaugų skaičius ženkliai išaugo. Tokie rezultatai pasiekti dėl naujų nepertraukiamos srovės šaltinių įdiegimo, baterijų keitimo bei tinklo valdymo tarnybos darbo laiko išplėtimo“, – rezultatais džiaugėsi Rokas Jucys, Tinklo valdymo tarnybos vadovas.
 
Atkreipiame klientų dėmesį, kad į tinklo valdymo tarnybą galima kreiptis 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę telefonu: (8-5) 2430881, arba elektroniniu paštu: [email protected].
 
2013 metais tinklo valdymo tarnyba planuoja daugiau dėmesio skirti gedimų prevencijai. Nuo metų pradžios pradėta prevencinių veiksmų registracija, o tai leis analizuoti prevencinius veiksmus ir numatyti efektyvesnes gedimų prevencijos priemones. Taip pat toliau bus diegiamos techninės priemonės, kurios leis padidinti tinklo patikimumą ir paslaugų pateikiamumą.