Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

INFRASTRUKTŪROS PLĖTRA

Šiuolaikinis miesto žmogus neįsivaizduoja savo gyvenimo be interneto, tačiau kaimiškųjų vietovių gyventojai dažnai neturi galimybės pasinaudoti interneto teikiama nauda ženkliai pagerinti kasdienę kiekvieno vartotojo gyvenimo kokybę. Plačiajuostis internetas kaimiškosiose vietovėse itin svarbus ne tik namų ūkiams, bet ir bibliotekoms, pašto skyriams ir kitoms viešąsias paslaugas teikiančioms įstaigoms, nes leidžia joms naudotis moderniomis elektroninėmis paslaugomis, palengvinančiomis veiklą ir pagerinančiomis teikiamų konkrečių paslaugų kokybę.
Lietuvoje interneto paslaugas teikiantiems elektroninių ryšių operatoriams per brangu ir komerciškai nepatrauklu visas kaimiškąsias gyvenvietes aprūpinti plačiajuosčio interneto teikimui reikalinga infrastruktūra, todėl Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos iniciatyva viešoji įstaiga „Plačiajuostis internetas“ įgyvendina projektą „Plačiajuosčio ryšio infrastruktūros plėtra kaimo vietovėse“ (sutrumpintai – PRIP projektas.

PRIP projekto metu planuojama
  • suprojektuoti ir nutiesti apie 400 kilometrų šviesolaidinių kabelių linijų,
  • jomis pasiekti apie 150 gyvenviečių,
  • prijungti prie plačiajuosčio ryšio infrastruktūros apie 500 žemės ūkio institucijų ir organizacijų, gamybos ir perdirbimo įmonių, kaimo bendruomenių, stambiausių žemės ūkių.
Nuo šių objektų mažmeniniai ryšio paslaugų teikėjai galės toliau vystyti savo infrastruktūrą ir aprūpinti plačiajuosčiu interneto ryšiu galutinius vartotojus.
„PRIP projektu siekiame padidinti kokybiško plačiajuosčio ryšio aprėptį kaimiškosiose vietovėse bei sudaryti elektroninių ryšių operatoriams palankesnes sąlygas teikti paslaugas geografiškai nutolusiose vietovėse. Planuojame, kad operatoriai naujai įrengtomis šviesolaidinėmis kabelių linijomis galės pradėti naudotis nuo 2015 m. vidurio.“ – teigia PRIP projekto vadovas, viešosios įstaigos „Plačiajuostis internetas“ technologijų ir plėtros vadovas dr. Vytautas Tvaronavičius.

Plačiajuosčio interneto nekantriai laukia Lietuvos kaimas
Apie projektą pakalbinti planuojamų prijungti ūkių savininkai taip pat neslepia entuziazmo: „Bandėme įsivesti belaidį internetą, tačiau jo signalas buvo toks silpnas, jog buvo beveik neįmanoma dirbti. Mūsų pagrindinė veikla yra javų auginimas, turime nemažai klientų iš užsienio, tad patogiausia su jais bendrauti būtent elektroninėje erdvėje. Šiuo metu tai daryti labai sudėtinga, kadangi neturime spartaus interneto. Tad labai apsidžiaugėme sužinoję apie šį projektą ir laukiame, kol galėsime prisijungti prie plačiajuosčio ryšio tinklo naudotojų“,- teigia ūkininkas Stanislovas Vaitkevičius iš Biržų rajono savivaldybės Kvetkų kaimo.
Jam antrina ir ūkininkas Svajūnas Mykolaitis iš Vilkaviškio rajono savivaldybės Varakiškės kaimo: „Turiu du ūkius bei transportavimo įmonę, tad daugelis darbų atliekami būtent internetu. Bendraujame su klientais, siunčiame sąskaitas, pasiūlymus, mokame mokesčius, tad mums labai svarbus spartus internetas, kad būtų užtikrintas efektyvus darbas“.
„Plačiajuosčio ryšio infrastruktūros plėtra kaimo vietovėse“ projekto įgyvendinimo laukia ir Alytaus rajono savivaldybės Daugų seniūnijoje esančios sodybos „Dvarčėnų dvaras“ savininkas Egidijus Blažauskas: „Kai prieš 2 metus pas mus atvažiavo pristatyti šio projekto, pagalvojome – tai mistika. Labai laukiame kada galėsime naudotis plačiajuosčiu internetu ir žadame prisijungti tą pačią dieną kai tik bus baigti visi pajungimo darbai ir bus aiškūs tiekėjai. Žmonės į mūsų sodybą atvažiuoja ne tik pailsėti, bet ir dirbti gamtos apsuptyje, tad spartus internetas neatsiejama paslaugos dalis mūsų klientams. Manau, kad ir patys daugiau naudosimės įvairiausių tarnybų paslaugomis internetu. Taip pat norime organizuoti įvairius seminarus bei konferencijas, tad tai praplės mūsų verslo galimybes“.

Bendra įgyvendinamo projekto vertė – 4,98 mln. eurų (17,2 mln. litų). Projektas finansuojamas iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų. Projektui parama skirta pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Plačiajuosčio ryšio infrastruktūros plėtra kaimo vietovėse“. Planuojama projekto įgyvendinimo pabaiga – 2015 m. birželio 30 d.
2015-03-19