Norėdami Jums pasiūlyti kokybiškas mūsų interneto svetainėje teikiamas paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies"). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Daugiau informacijos

ISRI

Projektas „Itin spartaus ryšio infrastruktūra“

„Itin spartaus ryšio infrastruktūra“ projekto tikslas – užtikrinti prieigą prie gigabitinės spartos plačiajuosčio ryšio socialinę ir ekonominę pažangą skatinantiems subjektams bei duomenų perdavimo paslaugų tiekėjams, esančiams „baltosiose dėmėse“.
Gigabitinės spartos ryšio prieigą kaimiškose/nutolusiose vietovėse yra planuojama suteikti 5 000 subjektams. Vertinimo metu nustatyta, jog identifikuotų subjektų prijungimui optimaliausia nutiesti 2 050 km ŠKL ir pastatyti 12 naujų 30 m aukščio ryšio bokštų.
Siekiant projekto tikslo keliami uždaviniai:
  • Įrengti socialinę ir ekonominę pažangą skatinančių subjektų prijungimui reikiamą gigabitinės spartos plačiajuosčio ryšio infrastruktūrą;
  • Įdiegti ryšių infrastruktūros funkcionalumui reikalingą įrangą.
Kokybiniai pokyčiai, kurių tikimasi pasiekti įgyvendinus projektą:
  • Išaugs gigabitinės spartos plačiajuosčio ryšio prieiga kaimiškosiose/nutolusiose vietovėse;
  • Bus sudarytos galimybės privatiems operatoriams teikti paslaugas komerciškai nepatraukliose vietovėse;
  • Pagerės socialinę ir ekonominę pažangą skatinančių subjektų veiklos sąlygos, taip padidinant ir kaimiškųjų/ nutolusių vietovių patrauklumą kitiems subjektams.
Projekto pareiškėjas – VšĮ „Plačiajuostis internetas“. Įstaigos veikla atitinkanti valstybės interesą – plačiajuosčio ryšio infrastruktūros plėtra ir didmeninių plačiajuosčio ryšio paslaugų teikimas komerciškai nepatraukliose gyvenvietėse. Projekto pareiškėjas turi visus reikiamus finansinius, institucinius, organizacinius ir kitus reikiamus pajėgumus projekto įgyvendinimui.

Žemiau yra pateikiami projekto dokumentai:
Investicijų projektas „Itin spartaus ryšio infrastruktūra“
1 priedas. Socialinę ir ekonominę pažangą skatinančių objektų, esančių vietovėse, kuriose galima projekto intervencija, sąrašas
2 priedas. Socialinę ir ekonominę pažangą skatinančių objektų, esančių vietovėse, kuriose galima projekto intervencija, žemėlapiai (bendras Lietuvos Respublikos teritorijos ir atskirų savivaldybių)
3 priedas. 5G ryšiui reikalingos infrastruktūros ir pasiekiamumo žemėlapiai (bendras Lietuvos Respublikos teritorijos ir atskirų apskričių)
4 priedas. 5G tinklo „baltųjų dėmių“ informacija
5 priedas. 5G tinklo „baltųjų dėmių“ žemėlapiai (bendras Lietuvos Respublikos teritorijos ir atskirų savivaldybių)
6 priedas. Šviesolaidinės infrastruktūros žemėlapiai (bendras Lietuvos Respublikos teritorijos ir atskirų apskričių)
7 priedas. Šviesolaidinės infrastruktūros ir 5G ryšiui reikalingos infrastruktūros padengiamumo žemėlapiai (bendras Lietuvos Respublikos teritorijos ir atskirų apskričių)
8 priedas. Šviesolaidinės infrastruktūros ir 5G ryšiui reikalingos infrastruktūros „baltųjų dėmių“ žemėlapiai (bendras Lietuvos Respublikos teritorijos ir atskirų apskričių)
9 priedas. Optimalaus techninio sprendimo žemėlapiai (bendras Lietuvos Respublikos teritorijos ir atskirų apskričių)
12 priedas. Projekto skaičiuoklė
14 priedas. Laidinio ryšio operatorių apklausos rezultatai